Een weekje Cinema Texel Kortingsbon Filmjaarboek 2004 we've got mail Wilt u wat kwijt over uw werk? Heeft u een uitgesproken mening over een film- of bioscooponderwerp? Is er iets waar u op wilt reageren? Hou het dan niet voor u. Laat het ons weten. Stuur uw brieven of e-mails naar: Holland Film Nieuws Van Eeghenstraat 34 1071 GH Amsterdam, fax 020- 6732963, e-mail hfn@worldonline.nl. 26 Vrijdagmiddag: ik haal mijn zoontje bij school op. Een vriendje vertelt me dat hij niet meer naar de bios komt. Ze kunnen nu thuis kiezen op de computer welke film ze willen zien. Zaterdagavond: een groepje scholie ren gaat met z'n allen naar de film. Bij de kassa wordt gevraagd naar welke film ze zullen gaan. Dan blijkt dat een de gekozen film thuis ook heeft. 'Goede kwaliteit en je ziet maar een keer iemand voor langs lopen.' 'Dan doen we dat toch?' Zondagavond: een lerares vertelt me het verhaal over een leraar die, vlak voor kerst 2004, The Incredibles wilde vertonen in de klas. De school leiding vond dit iets te ver gaan. Dinsdagavond: 30+ voorstelling van The Forgotten. Een oudere vakantie ganger vertelt me dat hij deze film ook thuis heeft liggen. Zijn schoon zoon is verbonden aan de TU alwaar al het nieuwe product in een intern circuit schijnt te rouleren. Eigenlijk zou elke site met illegale content en/of links naar illegale con tent onmiddellijk gesloten moeten worden door de overheid. Als het niet op de officiële manier kan, dan maar een paar wizzküls inhuren die deze sites platleggen. Natuurlijk, dat is niet volgens de wet, maar. De filmindustrie dreigt in mijn ogen rechtstreeks achter de muziekin dustrie aan te gaan: een heel diep dal met hopelijk een bodem! De consu ment zal nooit begrijpen dat er zon der de bioscoop uiteindelijk geen filmindustrie meer zal zijn. Want de bioscoop is toch de etalage van een film, hoeveel er ook wordt verdiend aan video/DVD en TV Natuurlijk is dit niet de eerste keer dat we worden geteisterd door pirate rij. Ik weet nog hoe mijn ouders, in de hoogtij dagen van video, de videothe ken afstruinden op zoek naar illegale kopieën. Dat was allemaal op lokaal niveau en dus gemakkelijk te contro leren. Nu hebben we te maken met internationale piraterij.Toch moet een goede internationale regelgeving hier een einde aan kunnen maken. Maar dan moet die er wel (snel) komen. En gekoppeld daaraan een instantie met voldoende bevoegdheden om hande lend en efficiënt op te treden. Ook aan onze eigen kant kunnen we de nodige stappen nemen om deze neerwaartse spiraal te stoppen. Zo moeten we regelmatig controleren op opnameapparatuur. En we moeten de motivatie om illegaal te downloaden afbreken. Dat wil zeggen: kwaliteits controle van de zalen, service met vriendelijk personeel en een welover wogen prijsstelling. Ik verwacht met deze mail geen won deren, maar wil wel aan de bel trek ken. Ik betaal een behoorlijk bedrag aan muziekrechten, maar wie komt er voor mijn rechten op? Met vriendelijke groet, Frits Nieuwenhuizen Cinema Texel Dit is een verkorte weergave van de uitgebreide e-mail die de redactie mocht ontvangen. Het totale verhaal is op verzoek door te mailen. Eind mei werd het eerste exemplaar van het Filmjaarboek 2004 feestelijk overhandigd aan aan de acteurs Johnny de Mol en Thijs Romer. Ook de nieuwste editie van het waardevolle naslagwerk bevat weer een overzicht van alle in 2004 in de Nederlandse bioscopen en film theaters uitgebrachte films, bestaande uit inhoudelijke besprekingen en uit gebreide cast- en creditgegevens. Daarnaast bevat het jaarboek een aan tal artikelen. Zoals altijd krijgen de lezers van Holland Film Nieuws ook dit jaar de gelegenheid het boek met korting aan te schaffen. Knip de bon uit en lever deze in bij de boekhandel, dan krijgt u 2,25 korting op het Filmjaarboek 2004. BON FILMJAARBOEK 2004 Titel: Filmjaarboek 2004 ISBN: 90 6403 6713 Gewone prijs: 17,- Kortingsprijs: 14,75 Looptijd: t/m 30 september 2005 Actienummer: 501_38876 HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 23