33 Regie: Jonathan Caouette. Cast: Jonathan Caouette, Renee Leblanc. In zijn autobiografische debuutfilm schetst Jonathan Caouette een aangrijpend beeld van zijn opgroeien in een disfunctionele familie. Tarnation, een psychedelische collage van videodagboeken, 8mm-jeugdfilmpjes, video clips en horrorfilm- en muziekfragmenten, beleefde zijn première in 2004 tijdens het Sundance Film Festival en werd dit jaar beloond met een NSFC Award, de prijs van de Amerikaanse filmkritiek. Ascenseur pour l'Echafaud (7 juli) Regie: Louis Malle (1958). Cast: Jeanne Moreau, Maurice Ronet. In het kader van het zomerprogramma - dat dit jaar geheel aan Jeanne Moreau is gewijd - brengt het Filmmuseum de klassieker Ascenseur pour l'Echafaud opnieuw uit. Deze film van Louis Malle is tegenwoordig bijna beter bekend door de onnavolgbare filmscore van Miles Davis, maar is het zeer waard opnieuw bekeken te worden. INDEPENDENT FILMS The Upside ofAnger (23 juni) Regie: Mike Binder. Cast: Joan Allen, Kevin Costner. Feel good drama waarin de door haar man verlaten Terry Wolfmeyer haar boosheid verdrinkt en een bijzondere vriendschap aangaat met haar buurman Denny The Upside ofAnger, Independent Films Kameleon 2 (29 juni) Regie: Steven de Jong. Cast: Koen en Jos van der Donk, Maarten Spanjer, Dominique van Vliet. De eerste verfilming van de succesvolle boekenreeks was met meer dan 750.000 bezoekers de best bezochte Nederlandse bioscoopfilm van 2003- In het vervolg pro beert de tweeling de aanleg van een snelweg en een villa wijk in hun dorp te voorkomen. ZOOP in Afrika (14 juli) Regie: Johan Nijenhuis. Cast: Ewoud Genemans, Nicolette van Dam. De rangers in opleiding van een dierentuin gaan via een uitwisselingsprogramma naar Afrika. Daar aangekomen beleven ze het avontuur van hun leven! Sahara (14 juli) Regie: Breek Eisner. Cast: Matthew McConaughey, Penélope Cruz. Avonturier en schatzoeker Dirk Pitt gaat in de Sahara op zoek naar een langverloren oorlogsschip én naar de bron van een mysterieuze ziekte. Piet Piraat en de betoverde kroon (21 juli) Regie: Bart van Leemputten. Cast: Piet Piraat, Berend Brokkepap. In deze eerste film van Piet Piraat vindt de zeeheld een bij zonder schilderij, waarin de slechte piraat Kapitein Snorrebaard door een vloek voor eeuwig gevangen zit. Werk aan de winkel voor Piet Piraat! Valiant (4 augustus) Regie: Gary Chapman. Stemmen: Daniel Boissevain, Beau van Erven Dorens. In de nieuwste animatiefilm van de producent van Shrek wil een kleine duif zich aansluiten bij de postduivenbriga- de om geheime boodschappen over te brengen. The Jacket (11 augustus) Regie: John Maybury CasfAdrien Brody, Keira Knightley. Psychologische thriller. Jack Starks (Adrien Brody) is een veteraan die aan zwaar geheugenverlies lijdt. Als Starks onterecht schuldig wordt verklaard van een dodelijke schietpartij, wordt hij naar een psychiatrische inrichting gestuurd, waar hij door een extreem zwaar experiment visioenen van de toekomst krijgt. INSPIRE PICTURES Les temps qui changent (23 juni) Regie:AndréTéchiné. Cast: Gérard Depardieu, Catherine Deneuve, Lubna Azabal, Malik Zidi, Gilbert Melki. Antoine wordt naar Tanger gestuurd om daar toezicht op een werf te houden. Daar komt hij Cécile tegen. Dertig jaar geleden waren ze geliefden, maar hun wegen scheidden zich en sindsdien hebben ze elkaar nooit meer terugge zien. Zij trouwde in Marokko en startte een nieuw leven. Hij heeft haar nooit kunnen vergeten... Lila dit fa (juli) Regie: Ziad Doueiri. Cast: Vahina Giocante Mohammed Khouas. Lila dit fa is de tweede speelfilm van Ziad Doueiri, die ervaring in de filmwereld opdeed als cameraman van onder andere QuentinTarantino. Lila is zestien jaar en woont met haar'tante' in een Arabische wijk van Marseille. In een moderne westerse samenleving zou ze niet HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 30