33 gedwongen onder ogen te zien hoe het er voor staat in haar leven. Seven Swords (13 oktober) Regie:Tsui Hark. Cast: Michael F.Wong, Duncan Chow, Honglei Sun. In het China van de 17e eeuw schieten zeven krijgers een dorpje te hulp om de inwoners te beschermen tegen een duivelse generaal. Knetter (15 oktober) Regie: Martin Koolhoven. Cast: Jesse Rinsma, Carice van Houten, Daan Schuurman, Leny Breederveld. Ooit een olifant in de achtertuin gehad? Bonnie wel. BUENA VISTA INTERNATIONAL Cinderella Man: A Fighters' Tale (15 september) Regie: Ron Howard. Cast: Russell Crowe, Renée Zellweger. Goal Kick Off (29 september) Regie: Danny Cannon. Cast: Kuno Becker, David Beckham. fohan (6 oktober) Regie: Nicole van Kilsdonk. Cast: Michiel Huisman, Johnny de Mol, Caro Lenssen. FILMMUSEUM Anshi (the Hunter) (15 september) Regie: Serik Aprimov. Cast: Kidiraliev Dogdurbek, Gulnazid Omarova. Met zijn nieuwste film Anshi keert Serik Aprimov terug naar de plaats waar hij is opgegroeid: de Kazachstaanse steppen. In dit initiatieverhaal verbeeldt Aprimov op poëti sche wijze hoe een oude jager een twaalfjarig, ontspoord jongetje inwijdt in de geheimen van de natuur en het leven. Anshi won tijdens het Locarno International Filmfestival 2004 diverse prijzen. Ultranova (29 september) Regie: Bouli Lanners. Cast: Vincent Lecuyer, Marie du Bied. In Ultranova schetst debuterend speelfilmregisseur Bouli Lanners het treurige bestaan van de vijfentwintigjarige Dimitri - verkoper van prefab-woningen - en de mensen om hem heen. Tegen het decor van een grauw industrieter rein en troosteloze bars zet Lanners (acteur in Aaltra) zijn personages neer met mededogen en absurde humor. Ultranova werd op het festival van Berlijn in 2005 bekroond met de prijs van het internationale verbond van arthousetheaters INDEPENDENT FILMS Ice Princess (12 oktober) Regie:Tim Fywell. Cast: MichelleTrachtenbergJoan Cusack, Kim Catrall. CINEMIEN Sophie Scholl (15 september) Regie: Mare Rothemund. Cast: Julia Jentsch,Alexander Held, Fabian Hinrichs. Veel bekroonde, ontroerende film die de laatste zes dagen beschrijft van het leven van de Duitse verzetsheldin Sophie Scholl. Gebaseerd op originele gespreksopnamen en getuigenissen. Cachorro (29 september) Regie: Miguel Albaladejo. Met: José Louis Garcïa-Pérez, David Castillo, Diana Cerezo. Wanneer de homoseksuele tandarts Pedro onverwacht de verantwoording krijgt over de opvoeding van zijn neefje Bernardo verandert zijn hele leven. Iedereen accepteert de nieuwe situatie behalve Bernardo's oma. Sergeant Pepper (13 oktober) Regie: Sandra Nettelbeck. Cast: Johanna ter Steege, Ulrich Thomsen. De zesjarige Felix verstopt zich de hele dag in een tijger- pak, praat met zijn knuffels, en wil geen vriendschap slui ten met andere kinderen. Dan vindt Felix een hond in zijn tuin: Sergeant Pepper. Ze beleven samen allerlei avonturen. Een hartverwarmende film voor het hele gezin! Het Schnitzelparadijs, Independent Films Het Schnitzelparadijs (8 september) Regie: Martin Koolhoven. Cast: Mounir Valentyn, Bracha van Doesburgh, Mimoun Oaïssa,Tygo Gernandt. Nordip heeft zojuist eindexamen gedaan en mag medicij nen gaan studeren. Daarmee is hij de ideale zoon binnen zijn Marokkaanse familie. Maar hij kiest er voor om een jaar te gaan werken in de spoelkeuken van restaurant De Blauwe Gier. Agnes is het nichtje van de eigenaar en gedoemd in de voetsporen van haar familie te treden. In de multiculturele gaarkeuken lopen de twee elkaar tegen het HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 31