teasers 34 lijf.Tussen de vieze pannen, de vette schnitzels en het afwassop bloeit een geheime relatie opHet schnitzelpara dijs is een hilarische komedie over twee culturen. Na Shouf Shouf Habibi presenteert Independent Films dit najaar opnieuw een verrassende en frisse komedie. Ttie Long Weekend (13 oktober) Regie: Pat Holden. Cast: Chris Klein, Brendan Fehr. Altijd overwerken? Te weinig seks? Welkom in het leven van reclameman Ed Waxman. Binnen 48 uur moet hij met een grote nieuwe reclamecampagne op de proppen komen, ander wordt hij ontslagen. Maar zijn broer Cooper heeft andere plannen: zijn stressvolle broer aan de vrouw krijgen. Ed heeft vrede met het feit dat hij zijn baan lijkt te verliezen en nooit meer seks zal hebben... totdat hij de vrouw van zijn dromen ontmoet. Een film geheel in de stijl van American Pie. Het wordt een lang weekend. Crash (20 oktober) Regie: Paul Haggis. Cast: Sandra Bullock, Matt Dillon, Don Cheadle, Brendan Fraser. Een succesvolle zwarte regisseur, een racistische agent, een advocaat, een rijkeluisvrouwtje en een hardwerkende Spaanse slotensmid.Al deze mensen leven en werken in L.A. en in een weekend zullen hun levens botsen. Crash geeft een uitdagende blik op rassenhaat. De ijzersterke cast is multi-etnisch en dynamisch. Het regiedebuut van schrij ver/producent Paul Haggis is hard, provocerend en altijd onvoorspelbaar. Crash wordt nu al getipt als kandidaat voor de aankomende Oscaruitreiking. INSPIRE PICTURES Lila Dit Ca (1 september) Regie: Ziad Doueiri. Cast: Vahina Giocante, Mohammed Khouas. Lila is zestien jaar en woont met haar 'tante' in een Arabische wijk van Marseille. In een moderne westerse samenleving zou ze niet opvallen, maar in haar eigen Arabische gemeenschap is ze een bijzondere verschijning. Haar seksualiteit is op explosieve wijze ontwaakt en ze schept er dan ook genoegen in de jongens die zich om haar heen verdringen in verrukking te brengen met schaar se kleding. Als ze de introverte Chimo ontmoet, ontstaat er een intieme relatie tussen hen en trakteert Lila hem op confronterende, pornografische teksten. Anklaget (Accused) (8 september) Regie: JacobThuesen. Cast:Troels Lyby, Sofie Grabol, Kristine Rosenkrands Mikkelsen. Anklaget (Accused) is het sterke regiedebuut van Jacob Thuesen; de film werd eerder dit jaar geselecteerd voor competitie op het Internationale Film Festival van Berlijn! Henrik, Nina en hun veertienjarige dochter Stine lijken op het eerste zicht een heel gewoon gezinnetje. Henrik geeft zwemles, Nina werkt als secretaresse. Hun grootste pro bleem is hun tienerdochter Stine: het wordt steeds moeilij ker om met haar te communiceren. Dalecarlians, Lnspire Pictures. Dalecarlians (Masjavlar) (22 september) Regie: Maria Blom. Cast: Sofia Helin, Kajsa Ernst, Ann Petrén, Lars G. Aronsson. Debuterend regisseur Maria Blom schetst op subtiele en ontroerende wijze hoe mensen kunnen veranderen als ze hun geboorteplaats verlaten en hoe familieleden elkaar zo vanzelfsprekend kunnen vinden dat ze elkaar niet meer werkelijk zien. Stadse dertiger Mia gaat voor de zeventigste verjaardag van haar vader naar haar geboortedorp in Dalecarlia, het platte land ten noorden van Stockholm. Terwijl zij veel mensen uit haar geboortedorp vergeten is, lijken zij nog allemaal precies te weten wie Mia is. Haar ouders hebben weinig idee van het soort bestaan dat Mia in Stockholm leidt. Haar twee wat oudere zusters hebben, of hadden, een familieleven waar ze volledig in opgaan. MOONLIGHT FILM DISTRIBUTION A Sound qfThunder (1 september) Regie: Peter Hyams. Cast: Edward Burns, Ben Kingsley. Joyride 8 september Regie: Frank Herrebout. Cast: Georgina Verbaan,Tygo Gernandt, Peggy Vrijens. Castingx 6 oktober Regie:Ad Bol. Cast: Ellen ten Damme, Johnny Melville. PARADISO FILMED ENTERTAINMENT Monster in Law (18 augustus 2005) Regie: Robert Luketic. Cast: Jennifer Lopezjane Fonda, Michael Vartan. Jennifer Lopez neemt het op tegen een herrezen Jane Fonda in Monster in Law. Charlotte (Jennifer Lopez) wil dolgraag trouwen met de knappe dokter Kevin Fields. Iedereen is blij behalve... Kevins moeder Viola (Jane Fonda). Een hilarische komedie over de eeuwige rivaliteit HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 32