spotlight 38 Foto Lex de Meester Festivaldirecteur Leo Hannewijk en zijn team beginnen 9 september aan de zevende editie van het filmfestival Film by the Sea. Waarin schuilt volgens jou de kracht van Film by the Sea? 'Allereerst de sfeer, die is onge dwongen, informeel. Ik denk dat er een tendens is dat kleine festivals, waar je bijvoorbeeld met regis seurs in gesprek kan gaan, het goed doen. Daarnaast importeren we vrij veel films die alleen tijdens Film by the Sea te zien zijn. Distributeurs worden voorzichti ger met het uitbrengen van films. Daarom is het goed dat festivals een rol hebben om films te verto nen die niet meer worden uitge bracht, maar in kwaliteit niet onderdoen voor wat er wel wordt uitgebracht.Tot slot is er nergens ter wereld een festival met een competitieprogramma film en literatuur. Daarin zijn we uniek.' Zeven jaar Film by the Sea. Wat beschouw je als een absoluut hoogtepunt van al die edities? 'We hebben toch behoorlijk wat gasten gehad. De aanwezigheid van Milos Forman, Ettore Scola, Morgan Freeman en Stephen Frears waren voor mij toch hoog tepunten. Ik vond verleden jaar het hoogtepunt dat het organisatorisch in Vlissingen vrijwel vlekkeloos is verlopen. Dat zegt toch iets over het team.' HOLLAND FILM NIEUWS Dit jaar vindt het festival weer centraal plaats in vlissingen. Wat is de belangrijkste reden dat de Scheveningen-editie niet meer doorgaat? 'De gemeente Den Haag en de provincie Zuid-Hollland konden geen structurele subsidie in het vooruitzicht stellen. Het risico was te groot om dat alleen van de recette en sponsors te doen. Vlissingen is goed geaard in de Zeeuwse klei en de gedachte dat je zomaar iets kan overstekken naar een andere locatie, dat is moeilijker gebleken dan verwacht. De grond in Zeeland is blijkbaar vruchtbaar om het festival daar goed te laten gedijen.' Zijn er nog andere opvallende veranderingen ten opzichte van vorig jaar? 'Het film en literatuur programma wordt nog meer benadrukt, omdat het toch een uniek thema is. We gaan ook een aparte opening doen, waarbij we ook de oud jury leden uitnodigen. De nieuwe jury leden worden voorgesteld aan het publiek. Er zijn meer talkshows en lezingen over het onderwerp.' Waar kijk je dit jaar erg naar uit? 'De opening van het competitie programma en het weerzien met de oud-juryleden. Ronald Giphart komt, Connie Palmen, Geert Mak, allemaal mensen die ik redelijk goed heb leren kennen. En we hebben dit jaar een kleine nadruk op Afrikaanse cinema, met de première van Shooting Dogs, waar bij de makers ook aanwezig zullen zijn. Daar kijk ik ook erg naar uit.' Welke filmmaker zou je nou wel eens willen verwelkomen tijdens het festival? 'Robert Altman, de Coen Brothers en Michael Winterbottom. Die laat ste is een onmogelijk boek aan het verfilmen. Die film zou ik volgend jaar erg graag draaien. Winterbottom is iemand die in allerlei genres films maakt. En Film by the Sea laat zich niet echt vast leggen op een bepaald genre; als het maar kwaliteit heeft.' Ie jaargang nummer 65 - augustus 2005 Holland Film Nieuws, het magazine voor het film- en bioscoopbedrijf Uitgever Stichting Holland Film tand Eindredacteur Jeroen Huijsdens Bladcoördinator Riet Zegers Medewerkers Anne Marie van Vollenhoven Lucia Alleman Frank de Neeve Frank Smit Kevin Toma Rudi Bakker Tanja van Rooden Jessica IJzer Beeldredactie Conny Huijsdens Advertenties Riet Zegers Redactieadres Van Eeghenstraat 34 1071 GH AMSTERDAM Telefoon: 0206793843 Fax: 020-6732963 E-mail: hfn@worldonline.nl Vormgeving Young Creations Postbus 209 9200 AE DRACHTEN Contactpersoon: Egbert Spinder Telefoon: 0512-54 13 31 Fax:0512-54 29 30 E-mail: egbert@youngcreations.nl Drukwerk Young Media Group Netherlands B.V Postbus 209 9200 AE DRACHTEN Holland Film Nieuws is een uitgave van de Stichting Holland Film land. Het magazine wordt op basis van controtled circu- lation zes keer per jaar gratis verspreid onder de medewer kers van de leden van de Nederlandse Vereniging san Bioscoopexploitanten CNVB). Overige geïnteresseerden kun nen een abonnement aanvragen. Dit kost 30.- (exclusiel BTW) voor zes exemplaren.Abonnementen zijn aan te vragen via 1)20-679 3843 Niets uit deze uitgave mag worden overgenomen zonder bronvermelding en uitdrukkelijke goedkeuring van de eindre dacteur. Aan artikelen en/of uitspraken kunnen geen rechten worden ontleend. Vrienden van Holland Film Nieuws Holland Film Nieuws kan worden uitgegeven dankzij een bij drage van de hoofdsponsor, de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (NVB). Voorts dankt Holland Film Nieuws haar voortbestaan aan loyale adverteerders die wij kortweg de Vrienden van Holland Film Nieuws noemen. De Nederlandse Vereniging van Bioseoopexploilantc sponsor) Nationale Bioscoopbon Aetion Sign Aleons Audio CincTox Cinema Service Compeso GmbH Digital Genius Digital ^i Media Solutions Huizenga Group Inspire Pictures lean Mineur Mediavision B.V Jimmy's Product Popcorn Marcel van Wichem NICAM Paradiso Entertainment Nederland B.V ScTccnvision Nederland BV stichting Bio-Kinderrcvalidalic Stichting BREIN Stichting Filmtransport/Filmcenlrale Nieuwegein B.V ticket.international Software Trading TixWay United International Pictures B.V Warner Bros. (Holland) B.V. Young Media Group B.V

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 36