ZOOP in India Ober Olivier etc. in productie 21 grijpt ze naar middelen die verslavend blijken te zijn. Hoe daar weer vanaf te komen? Terwijl de jongens en meisjes zich verdelen over de elf auditieruimtes, blijven de ouders in de koffiebar achter. Daartussen spotten we ook filmjournalist en nieuwsbrief schrijver Oene Kummer. In de Spotlight van februari vertel de hij al dat 'de vader van-rol hem als gegoten zit en dat blijkt. Zijn dochter Lisa is ergens in het gebouw bezig met haar auditie. Hij heeft haar niet zitten pushen'. 'Oh nee, ze vindt het zelf heel leuk om aan zoiets mee te doen. Ze is twaalf jaar, dus waarschijnlijk te jong voor een rol. Maar misschien mag ze meedoen in het dansensemble.' Heftige types Samen met Eva en Nina glip ik de auditiekamer van Maria Peters binnen. Eva komt uit Heerhugowaard en Nina uit Alkmaar. Ze hebben van tevoren een dialoog gekregen om in te studeren. Het gaat om een scène waarin Melissa audi tie gaat doen als danseres in een videoclip. Maar ze blijkt met haar vriendin bij het verkeerde adres beland te zijn. Haar hoop op een rol lijkt te vervliegen. Nina stort zich volledig op haar rol. Ze lijkt geen last te hebben van zenuwen. Ze hoeft niet te slikken of naar adem te happen.'Dit is de Lowland Studio! Ik moet hele maal niet naar de Lowland Studio, ik moet naar deTAT!' Nadat ook Eva de scène met veel verve heeft gespeeld, zin gen ze allebei nog het refrein van Nine Million Bicycles in Bejing van Katie Melua. Ze hebben dit vast eerder gedaan. Eva:'Op school doen we veel aan toneel. Meestal speel ik heftige types, types die iets geks hebben of een beetje moeilijk zijn.' En Nina heeft wel eens in een film gespeeld. Ze gaan verder naar de dansauditie, want als het met acteren en zingen niets wordt, dan willen ze in de dansgroep. Hier loopt het een beetje uit. Het wachten is een goede oefening want het op nemen van een film bestaat daar voor een groot deel uit. Vakantie Beneden praat een moeder met producent Peter Jan Brouwer. Hij vertelt haar dat de opnamen nog voor de zomer starten. 'Maar dat is een beetje afhankelijk van de situatie.Als de ideale Melissa examen moet doen moeten we het misschien een paar weken uitstellen. Maar we heb ben ervaring met het begeleiden van scholieren. Ruud Feltkamp, die Kruimeltje speelde, bleek na de opnamen een voorsprong te hebben op school 'Toch goed om te weten,' zegt de moeder,'dan kunnen we er rekening mee houden met onze vakantie.' Afblijven! zal dit najaar al te zien zijn in de bioscoop. De film wordt uitgebracht door RCV Entertainment. Afgelopen maand vonden in ons land de laatste opnamen plaats van ZOOP in India, de tweede speelfilm gebaseerd op de populaire tv-serie. Het merendeel van de opnamen van de film van regisseur Johan Nijenhuis was in India. In ZOOP in India gaan de rangers naar India als ze horen dat er olifanten zijn ontvoerd. Een van de sporen leidt hen naar Bollywood.Alle bekende acteurs - waaronder Ewout Genemans, Nicolette van Dam.Vivienne van den Assem en Monique van derWerff- doen weer mee aan dit tweede avontuur. ZOOP in Afrika trok in 2005 meer dan 385.000 bios coopbezoekers. Independent Films brengt ZOOP in India 28 juni uit in de bioscoop. Foto FCKlap Afgelopen december waren de laatste draaidagen van Ober, de nieuwe speelfilm van regisseur Alex van Warmerdam. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan de postproductie van de film die op 28 september in pre mière gaat. In Ober draait het om de vijftigjarige ober Edgar die een ander leven wenst en daarom drastische maatregelen neemt. Van Warmerdam, de man van eigen zinnige producties zoals Abel, De Noorderlingen en Kleine Teun, speelt zelf weer de hoofdrol. Naast hem zien we onder andere Thekla Reuten, Ariane Schluter, Pierre Bokma, en Jaap Spijkers. Ober wordt uitgebracht door 1 more film. Dragan Bakema en Maria Kraakman spelen samen de hoofdrollen in Olivier etc. De opnamen van de film zijn deze maand van start gegaan. Bakema speelt Olivier, een jongen die door een ziekte niet ouder kan worden dan der tig jaar. Als hij geneest, gaat er een hele nieuwe wereld voor hem open. Naast Bakema (loverboy, Drift) en Kraakman (Guernsey) worden er rollen gespeeld door Hans Dagelet en Olga Zuiderhoek. Olivier etc. komt naar verwachting uit in september, tijdens het Nederlands Film Festival. Welke maatschappij de film gaat distribueren is nog niet bekend. HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 21