ticket.international Expo Andrew Adamson: Filmmaker van het Jaar Utopia ook in zee met XDC international De Utopia groep kondigde onlangs aan een deal te hebben gemaakt met XDC, de Belgische financieringsmaatschappij voor digitale cinema. De exploitant met bios copen in de gehele Benelux en in Frankrijk zal dertig bioscoopzalen door XDC laten uit rusten met digitale projectieapparatuur. ►►10 years Thank yOU forthe confidence shown to us «i Andrew Adamson. Zoals elk jaar worden er ook nu weer enkele filmmakers in het zonnetje gezet tijdens Cinema Expo. Andrew Adamson krijgt dit jaar de International Filmmaker of the Year Award. Adamson maakte faam als regisseur van Sbrek 1 en 2 en de afgelopen kersthit The Chronicles of Namia. Momenteel werkt hij aan Sbrek 3 en het vervolg op Narnia: Prince Casper. Door Frank de Neeve Utopolis Kirchberg in Luxemburg wordt door de deal het eerste Europese multiplex dat volledig digitaal wordt uitgerust. In Nederland worden doeken in Emmen en Zoetermeer gedigitaliseerd. De stap van Utopia is opmer kelijk, aangezien de groep er voorheen prat op ging slechts eigen machines in haar cabines te hebben staan. Peter Isaak van Utopolis ziet het echter anders.'We heb ben nog steeds onze eigen projector in onze eigen cabi ne, want we zijn volledig vrij om met de projector te doen en laten wat we willen. Je moet het gewoon zo zien dat we via een hele interessante constructie ons digitale projectorpark hebben kunnen vergroten van tien naar dertig projectoren.' In het licht van de nog altijd hoge kosten van digitale apparatuur en de huidige marktomstandigheden is de beslissing om met een financieringspartij in zee te gaan wel te begrijpen. Isaak:'De tijd was gewoon rijp om deze mooie overeenkomst met hen aan te gaan, waarbij wij alle vrijheid en onafhankelijkheid hebben weten te behouden.' Utopia neemt volgens Isaak geen films van XDC af. 'Alleen als er een speciale productie is die wij willen draaien en andere bioscopen niet, dan moet het wel via XDC. Zij halen er dan de encryptie af en de ver huurder brengt ons die kosten in rekening. Maar dat komt in de praktijk niet zo vaak voor.' (zie ook het artikel op pagina 15). Please accept our best thanks for the confidence you have put in us and the successful cooperation. A reason to celebrate, don'tyou think? Place: Booth 141, RAI Amsterdam Date: 27th to 29th of June Naturally, we wantto celebrate with everyone. There- fore this invitation applies to any visitors of our booth! We really look forward to seeing you! Your ticket, team GmbH Co. KG Julius-Saxler-StraBe 11 D-54550 Daun Tel.: +49 (0) 65 92 - 95 99 0 Fax: +49 (0) 65 92 - 95 99 99 E-Mail: officeOticket-international.com www.ticket-international.com 1 2 HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 12