Katzenberg en Cameron Cinema Expo Highlights Expo De Europese bioscoopbeurs Cinema Expo viert dit jaar haar vijftienjarige bestaan. Hoewel die verjaardag als zodanig niet groots wordt gevierd, pakt de organisatie wel goed uit, getui ge onder meer de vooraanstaande gasten die de trip naar Amsterdam maken. We wandelen even met u door de hoogtepunten uit het programma. Door Frank de Neeve Ook dit jaar is er voor Cinema Expo weer een aantal bekende gasten aan gekondigd. Zo zal op maandag Jeffrey Katzenberg zelf aanwezig zijn om een presentatie te verzorgen van zijn stu dio DreamWorks Animation, bekend van hitfilms als Shrek, Madagascar en het nieuwe Over the Hedge. Ook iets om naar uit te kijken is de keynote speech op donderdag van regisseur, notoire digitaal profeet en maker van de 3D IMAX-film Aliens of the Deep James Cameron. Onder het motto The Future is Now zal deze wereldbe roemde regisseur zijn ideeën over digitale cinema en de plaats daarvan in de toekomst van fïlmmaken, distri bueren en vertonen, delen met het publiek, gevolgd door 3D-clips. Films Cinema Expo is altijd een goede plek om te zien wat Hollywood de komen de tijd aan films in petto heeft. De honderden meters aan banners en vele standees zijn daarvan een indica tie, maar het mooist zijn natuurlijk de nieuwe films op het grote doek van de prachtige zaal van de RAI. Favoriet vooraf is Borat, waarin komiek Sacha Baron Cohen mag bewijzen of hij na de toch wat flauwe speelfilm over zijn karakter Ali G, een avondvullende film over Borat, de tv-presentator uit Kazachstan, interessant kan houden. Een ding is zeker: de grappen zullen minder grof zijn dan in de tv-serie. Maar we kunnen ook altijd nog gaan genieten van Superman Returns. Om negen uur 's ochtends, dat wel. 4K Cinema Expo heeft sowieso de vreemde gewoonte om interessante programmaonderdelen vroeg in de ochtend te presenteren. Zo is er dins dag om acht uur 's morgens al een demonstratie van Sony's 4K-projector. Tip overgehouden van vorig jaar: kom gewoon wat later, want dezelfde presen tatie wordt daar na vast nog een keer herhaald. Dat mag Sony alleen niet bekend maken, vanwege de overlapping met andere program maonderdelen. Wegblijvende tieners Van de seminars springt vooral die over marke ting in het oog. Onder de noe mer Cinema and the Teen Market - Are We Being Left Behind? zullen deskundigen, waaronder iemand van Nokia, zich bui gen over de vraag, waarom tieners interesse in de bioscoop lijken te verliezen. Wel jammer dat er maar vijf kwartier is ingeruimd om de vier sprekers over zo'n voor de industrie belangrijk onderwerp aan het woord te laten. Helaas lijdt Cinema Expo wel vaker aan deze zelfopgelegde tijdnood. Als dan uiteindelijk op donderdag de prijzen voor distributeur en exploi tant van het jaar zijn uitgereikt en je je tussen alle Amerikanen in dinner jacket en galajurken in het feestge druis van de Final Night Gala Party stort, weet je zeker dat je voor een jaar weer bijgepraat bent over alle relevante zaken in de branche. James Cameron levert de keynote speech op donderdag. HOLLAND FILM NIEUWS - 1 3

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 13