City omgeturnd tot arthouse Servicebioscoop in Panningen op locatie Han Wolf,'Wij vinden de binnenkant belangrijker dan de buitenkant! Foto Lucia Alleman. Boven is de lounge voor de gasten van de vides, de balkons waar extra service wordt verleend. Een metershoge kroonluchter bepaalt de sfeer. De ruimtes zijn met oog voor detail ingericht. Hetzelfde geldt voor de zalen. De kleinste, met 66 stoelen, doet aan als een warme, gezellige huiskamer. Hetzelfde gevoel voor detail zit in het visitekaartje van de bioscoop, het reserveringssysteem. Han Wolf: 'Ik geloof niet in automaten, waar bij mensen moeten hannesen met een pinpas of een creditcard. Als je ons belt krijgt je steevast een telefoniste aan de lijn. Op ons hoofdkan toor in Wijchen hebben we in drukke tijden vijf telefonistes zitten.' Han heeft gekozen voor een servicebioscoop.'Ik ben er mee opge groeid. Wij richten ons niet op het jongerenpubliek, maar op ouders met kinderen en de oudere bezoeker, vijfentwintig-plus, die een pretti ge bioscoopavond wil hebben en wat meer te besteden heeft.'Voor die doelgroep heeft Han de bovenverdieping van Take Ten ingericht. De bezoekers krijgen hier een VIP-behandeling en worden onthaald met een feestelijk glaasje champenoise. Kaartjes voor de vide zijn 3,50 euro duurder, maar het zit bijna altijd vol. Han Wolf kijkt tevreden terug op een goed eerste half jaar. 'Wij zijn uit gegaan van honderdduizend bezoekers in het eerste jaar en in het tweede jaar honderdveertigduizend bezoekers. We rekenen altijd con servatief, want dit weekend overschrijden we de 75 duizend.' AH-actie Sinds kort zit Han ook in de Exploitantenraad van de NVB.Wat is het belang van de vereniging volgens hem? 'Je ziet de laatste tien jaar een interessante ontwikkeling. Vroeger waren er een paar grote concerns en een paar grote distributeurs. De concurrentie is nu veel groter en ik denk dat dat goed is, want daardoor krijg je nieuwe ontwikkelin gen. En de machtsverhoudingen zijn heel anders geworden, niemand is meer de baas. De branchevereniging houdt zich met tal van onder werpen bezig, die je in je eentje niet zelf kunt uitvoeren. Persoonlijk heeft Han zich bemoeid met de voorgenomen Albert Heijn-actie.'Die zou op het moment van de release van The Da Vinci Code starten en acht weken lopen. Wij hebben uitgerekend dat dat exploitanten heel veel geld zou gaan kosten. Onbegrijpelijk dat je zoiets zou doen. Daarom heb ik daarover een brief naar de NVB gestuurd.' Straks is de Cinema Expo. Han Wolf is ook van de partij. 'Ik verheug mij er het meest op om om half tien 's ochtends een goede film te zien.' City in Amsterdam staat bekend als grote blockbusterbioscoop. Exploitant Pathé gaat het grote theater met zeven zalen omturnen tot een arthouse theater. Pathé-directeur Lauge Nielsen:'Sinds de opening van Pathé De Munt liepen de bezoekersaantallen van City terug. Het is soms moeilijk om een pre- mièrefilm voor City te krijgen.Tegelijkertijd groeit de belangstelling voor arthouse films. Onze PAC-arrangementen lopen bijvoorbeeld heel goed. Dat type films heeft iets meer tijd nodig en daar willen we ruimte voor maken.' De bioscoop van architect Jan Wils (Olympisch Stadion) uit 1935 moet grondig verbouwd worden en omdat het een monu ment is zijn daar extra vergunningen voor nodig. Nielsen: 'We willen de gevel in oude stijl terugbrengen. Monumentenzorg heeft vooral problemen met de verbouwing van de grote zaal in een aantal kleinere zalen.' Pathé hoopt in de loop van 2007 met de ver bouwing te kunnen beginnen. In het plaatsje Panningen, vijf kilometer van Reuver, bouwt de gemeente Helden aan een nieuw cultureel centrum. Het oude centrum, t Heljes Keteer, voldeed niet meer. Het nieu we is ontworpen door Architectenbureau De Twee Snoeken uit Den Bosch. Het gebouw heet Dok 6 en verwijst naar de zes dorpsker nen van de gemeente Helden en de zes func ties die het gebouw krijgt: theater, repetitie ruimte, business-to-businesscentrum, café, restaurant en bioscoop. Het geheel wordt gefinancierd door de gemeente. De bioscoop krijgt drie zalen en wordt geëx ploiteerd door de uit Panningen afkomstige Ralf Teeuwen. Hij is niet afkomstig uit de bioscoopwereld.Teeuwen:'Ik ben onderne mer. Ik heb onderzoek gedaan naar toerisme en plattelandsontwikkeling en daaruit kwam het beeld naar voren dat er in deze regio plaats was voor een bioscoop. Met dat onder zoek ben ik afgestudeerd in International Agrarian Bussiness Management. Daarna ben ik naar de gemeente gestapt. En daar ontstond belangstelling voor het project.' Dok 6 wordt een servicebioscoop en beleeft volgend voorjaar haar première. HOLLAND FILM NIEUWS - 27

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 26