Uitslag voorjaarsexamen voor operateurs NVB Dinsdagochtend 25 april jongstleden vond in het Grand Théatre in Amersfoort het voorjaarsexamen voor operateurs van de NVB plaats. Een overzicht van de resultaten. Door Ellemieke Visser Het aantal examenkandidaten lag deze keer hoger dan de afgelopen keren. Er schreven zich in totaal zevenentwin tig personen in. Drie daarvan meldden zich uiteindelijk af. Het resulteerde in vierentwintig kandidaten verdeeld over de volgende categorieën: acht tien personen voor een volledig A-exa men, vier personen voor herexamen A, een persoon voor een volledig B- examen en een persoon voor een her examen B. Uiteindelijk slaagden er achttien kandidaten, een slagingsper centage van maar liefst 75%. Een uit stekende score in vergelijking met het vorige examen toen slechts 45% van het aantal deelnemers wist te slagen. Een kandidaat mag in november her examen A doen voor het vak basisken nis lichttechniek. De overige gezakte kandidaten dienen in november het volledig examen af te leggen. Geslaagd voor volledig A-examen: Vicky Beerens (CineStar), Ralph van Hoek (CineCity), Mattij Schuurmans (Royal Theater), Robbert Blanken (CineMec),Wonneke Buist (Images), Sander Reijerse (CineMec),André Fluijt (CineCity),Thijs Coenen (Ketelhuis), Renée Smits (Midi), Robbert Greve (Utopolis), Gooijert Lam (City Theater), Robert van Nieuwkerk (Filmhuis Lumen) en Barry Ros (Kriterion). Geslaagd voor herexamen A: Peter van Zaanen (Ketelhuis), Elmer Tenkink (CineStar), Louis Wagner (Pathé). Geslaagd voor volledig B-examen: Jan Jaap van Hulsteijn (Tivoli). Geslaagd voor herexamen B: Roberto Wessels. Het was voor de kandidaten prettig dat de resultaten al de volgende och tend beschikbaar waren en zij telefo nisch op de hoogte konden worden gebracht. Voorjaarsexamen De NVB feliciteert de geslaagde kandi daten met het behaalde resultaat! Zoals altijd, gaat de dank uit naar de examinatoren, het Grand Théatre in Amersfoort en haar medewerkers voor hun inzet tijdens dit examen. Het najaarsexamen vindt plaats in november 2006. Kandidaten kunnen zich vanaf medio september inschrij ven. Werkgevers en cursisten worden te zijner tijd hierover geïnformeerd. Tevens zal alle informatie verschijnen op www.nvbinfocentrum.nl Jan Jaap Hulsteijn:'maak van je beroep je bobby!' Jan Jaap van Hulsteijn: nooit te oud om te leren... De enige kandidaat die zich voor het volledige B-exa men had ingeschreven was de heer Jan Jaap van Hulsteijn. Met zijn 62 jaar is Jan Jaap de oudste examen kandidaat van de afgelopen jaren. Hij is sinds 2001 werk zaam bij de bioscoop Tivoli in Apeldoorn (Jogchem's Theaters).Tot die tijd was hij technisch assistent biolo gie in het voortgezet onderwijs. Jan Jaap ging met ver vroegd pensioen, maar vond dat niets. Bij het arbeidsbu reau zag hij de advertentie voor operateur staan. Aangezien deze functie goed aansluit bij zijn hobby's fotografie en microscopie, besloot hij te solliciteren. Ook zijn technische achtergrond kwam hem goed van pas. Het leuke van het vak operateur vindt Jan Jaap de afwisseling, het contact met mensen en de techniek (en dan met name het onderhoud). De reden om aan het examen mee te doen, was dat hij graag extra dingen leert om meer van zijn vak te weten te komen.Als tip aan de collega's zou hij willen geven:'Vergeet voor ieder examen een jaar lang dat je andere hobby's hebt en maak van je beroep je hobby!'Jan Jaap heeft flink zitten studeren, maar heeft dit met motivatie en veel plezier gedaan! HOLLAND FILM NIEUWS 39

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 38