teasers Miami Vice, VIP (Bloody Sunday, The Bourne Supremacy) weet hoe dat moet. En dat laat hij zien met United 93 (29 juni). Vooral omdat het zich in real time afspeelt en met hand held camera's is opgenomen heb je echt het gevoel er zelf bij te zijn. Heel intens. Voor de hele familie hebben we deze zomer Over the Hedge: Beesten bij de buren (5 juli). Bruce Willis is een wasbeer en William Shatner een buidelrat in deze nieuwe film van de makers van Shrek en Madagascar. In de Nederlandse versie lenen onder andere Erik van Muiswinkel,Tycho Gernandt, Kim-Lian van der Meij, Monique van de Ven en Edwin de Vries hun stemmen aan de dieren. The Past and the Furious: Tokyo Drift (27 juli). Dit is het derde deel uit de serie en speelt zich af in Japan, in de wereld van 'Drift Racing'Actie, avontuur, mooie vrouwen en nog mooiere auto's. Nieuwsgierig aapje (27 juli) is een uitermate schattige film voor de allerkleinsten, waar ook de ouders (mede dankzij de heerlijke muziek van Jack Johnson) zich zeker niet bij zullen vervelen. George is een heerlijk nieuwsgierig aapje dat - zodra zijn baasje een andere kant op kijkt - door zijn enthousiasme vaak in de problemen komt. You, Me and Dupree (10 augustus), een romantische komedie met Owen Wilson, Matt Dillon en Kate Hudson. Een pasgetrouwd stel (Dillon en Hudson) heeft al genoeg problemen, maar deze worden erger als de beste vriend (Wilson) van de bruidegom, die zonder werk zit, na de bruiloft ongenodigd bij hen thuis blijft logeren en zich met alles bemoeit... Als klap op de vuurpijl komen we deze zomer met Miami Vice (17 augustus), gebaseerd op de tv-serie uit de jaren '80. Michael Mann (regisseur van onder andere Collateral, Heat en Manhunter en de bedenker van de tv-serie) heeft het verhaal naar deze tijd weten te halen. De hoofdrollen zijn voor Colin Farrell en Jamie Foxx. RicardoTubbs is een levensgenieter en uiterst slim. Hij woont met de informatie- analist Trudy. Ze werken undercover mee aan het vervoer van drugs naar Zuid-Florida met het doel een bende te pak ken die drie moorden heeft gepleegd. Sonny Crockett heeft uitstraling en flirt graag.Tot hij, terwijl hij undercover werkt met de leverancier van de drugs voor Zuid-Florida, een liefdesrelatie krijgt met Isabella, de Chinees-Cubaanse vrouw van een wapen- en drugshandelaar. WARNER BROS. De dokter was onverbiddelijk: te hoge bloeddruk, dus afval len. Mijn suggestie dat zeven jaar bioscoopbusiness er mis schien ook iets mee te maken had, werd resoluut van tafel geveegd. Daar ging ik dus, met een schema van 500 calorie ën per dag. Je relatie met voedsel verandert per direct. Iedere illegaal genuttigde hazelnootbal (overtreffende trap van een M&M) laat je met een diep schuldgevoel achter (overgeven met een cd van Karen Carpenter op de achtergrond). Maar het resul taat mag er wezen, niet alleen ben ik gelijk lichter gemaakt (consult en pillen a raison van 107 euro per week), maar je valt ook af. Ik ben inmiddels vijftien kilo kwijt en vang bot op plekken waar ik niet wist dat ik het had. Handig straks op de Cinema Expo; ik ben de persoon die meestal in de buurt van Miranda of Wilco staat. De relatie met de kennissenkring staat wel onder druk. Ik heb me altijd omringd met dikke, drinkende, etende en sigarenro- kende mannen. Van die types wiens sportieve prestaties bestaan uit een beetje rommelen op de golfbaan om ver volgens met gezwinde spoed naar de bar te vertrekken. Liever een bitterbal dan een golfbal, dat soort jongens. Die weten allemaal dat ze te zwaar zijn, maar hadden een zekerheid in het leven, die bolle uit Amsterdam is zwaarder, maar inmiddels ben ik lichter dan iedereen, Superman is terug! Maar krijg ik ooit nog een normale relatie met voedsel? Zeg maar een soort Happy Feed? (zie je wel, ik sla door). De tijd zal het leren, ondertussen gaan we gewoon door met heerlijke films uitbrengen, Lake House, Superman Returns, Lady in the Water, De mierenmepper, Happy Feet, stuk voor stuk smakelijke films om je vingers bij op te eten. Lekker! En mijn bloeddruk? Nog steeds te hoog! Zou zeven jaar bioscoopbusiness dan toch...? Happy Feet, Warner Bros. HOLLAND FILM NIEUWS -43

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 42