Nederland in Hollywood Kijkwijzer krijgt extra categorie quiz Doe mee en win een mooi filmpakket Er zijn al diverse Nederlandse acteurs en actrices geweest die geprobeerd hebben het te maken in Hollywood. Zo eenvoudig blijkt dat niet te zijn. Toch zien we zo nu en dan wel iemand in een Amerikaanse productie voorbij komen. Neem nu Willeke van Ammelrooij. Die staat wel mooi opeens naast Keanu Reeves en Sandra Bullock in Lake House. i Sandra Bullock en Willeke van Ammelrooij in Lake House, distributie Warner Bros. Wij geven je deze keer de titels van enkele films en het enige wat je hoeft te doen, is te zeggen welke Nederlander erin speelde, uit welk jaar de film stamt en wie de hoofd rolspeler was. Eenvoudig toch? Inzendingen kunnen tot en met 26 juli worden opgestuurd naar Holland Film Nieuws Van Eeghenstraat 34 1071 GH Amsterdam. Of stuur het antwoord per email naar hfn@worldonline.nl. Uit alle inzendingen met de meeste goede antwoorden wordt een winnaar getrokken. Hier zijn de films: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Blade Runner The Living Dayligbts When a Stranger Calls The New World Dominion: Prequel to the Exorcist X-Men Batman Begins The Chronicles of Riddick Lmmortal Beloved Paradise Road UITSLAG 'DOE ER NOG MAAR EENTJE!' In de vorige quiz moest antwoord worden gegeven op de vraag hoeveel films er van de genoemde 'series' werden gemaakt en wie er vooral erg beroemd mee is geworden. De winnaar van de quiz is Bas IJsselman uit Doetinchem.Van harte gefelici teerd! En dan nu de juiste antwoorden: Star Wars: zes films (Harrison Ford); X-Men: drie (Hugh Jackman, Famke Janssen); Halloween: acht (Jamie Lee Curtis); Dirty Harry: vijf (Clint Eastwood); Batman: vijf (Michael Keaton); Harry Potter: vier (Daniel Radcliffe); Friday 13th: negen (Amy Steel en Harry Crosby); The Godfather: drie (Al Pacino, Marlon Brando); Superman: vijf (Christopher Reeve); Casino Royale, 21 officiële Bond-films (Sean Connery, Roger Moore.Timothy Dalton, Pierce Brosnan, Daniel Craig) De Kijkwijzer krijgt een extra leeftijds categorie, te weten geschikt voor negen jaar en ouder, zo heeft het kabinet vrij dag 2 juni besloten. In het huidige systeem verschuift de leeftijdsgrens in één keer van zes naar twaalf. Eind vorig jaar adviseerde de commissie Jeugd, Geweld en Media dat invoering van de classificatie negen jaar goed zou zijn. De regering neemt het advies nu over. In een persbericht heeft het NICAM inmiddels laten weten de mogelijkhe den voor de invoering van de extra leef tijdscategorie te zullen onderzoeken. 'Dit onderzoek zal uitwijzen of de nieu we leeftijdscategorie in de praktijk han teerbaar is en of er een wetenschappe lijke onderbouwing aan kan worden gegeven. Mogelijke invoering wordt niet eerder verwacht dan eind 2007,' aldus het NICAM. HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 43