feature JOGCHEM'S EN UTOPIA BUNDELEN KRACHTEN HOLLAND FILM NIEUWS Jan Willem Verhoef:'bioscoopexploitanten hebben over het algemeen de neiging zichzelf te overschatten.' ik van overtuigd. Kijk wat er met het bezoek is gebeurd in Eindhoven na de komst van Pathé. Kijk naar Enschede. Het heeft toch te maken met het pro duct bioscoop. Er gaat een einde komen aan de situatie dat er in iede re plaats van 40.000 inwoners en meer een bioscoop is. Dat kan niet meer. Om moderne bioscopen te kun nen neerzetten, moet je namelijk echt flink investeren.' concept staat of valt bij de mogelijk heid om te roken. Als de overheid dat gaat naleven - en dat gaat binnen nu en vijf jaar echt gebeuren - dan heb je met zo'n concept op lange termijn een probleem.'Wolff:'Dat wij de nadruk leggen op gezelligheid en uit gaan wil natuurlijk niet zeggen dat wij niet voor de film gaan. Wij investe ren onwaarschijnlijk veel in goed geluid en beeld. Als ons wordt geadvi seerd om de zaal wat langer te maken omdat er dan meer stoelen in kun nen, doen we dat niet als het ten koste gaat van de ideale afmetingen.' In welke steden kunnen we nu een MustSee bioscoop verwachten? 'Na Groningen, dat in juli open gaat, houd ik mij alleen aan projecten waar gebouwd wordt. Dat is alleen Tilburg. De geplande opening is ergens in 2007,' zo zegt Jan Willem Verhoef. Beide directeuren zijn ervan over tuigd dat er de komende jaren veel staat te gebeuren in de bioscoop- markt.Terugkijkend op de afgelopen twee jaar waarin het bezoek onder druk kwam te staan zegt Verhoef: 'Bioscoopexploitanten hebben over het algemeen de neiging zichzelf te overschatten. We hebben natuurlijk vette jaren achter rug met Harry Potter en The Lord of the Rings. Dan krijg je toch de toon: dat heb ik knap gedaan! Als het daarna minder gaat, wordt er gedacht dat men het nog steeds goed doet, maar dat alleen de films niet deugen.' Philipp Wolff: 'gedeeltelijk denk ik ook dat we een strandtenthouder zijn: soms heb je een goede en soms een slechte zomer. Je moet voldoende vlees op je botten hebben om de slechte zomer door te komen. Als je alle winst uit de zomer verbrast in de winter, dan heb je problemen. Verhoef:'Ik denk trou wens dat de meeste strandtenthou ders dat wel doen, hahaha.' Klein Met zijn opmerking snijdt Verhoef een interessant onderwerp aan. Want wie de markt bestudeerd ziet, dat er juist in kleine plaatsen bioscopen bijko men. 'Als je het goed doet en een servicebioscoop neerzet, dan kan dat geloof ik wel bestaansrecht hebben. Maar dan doe je iets anders dan gewoon een kleine bioscoop in een kleine plaats neerzetten,' aldus Philipp Wolff. Volgens Jan Willem Verhoef is het succes van de servicebioscopen erg afhankelijk van de naleving van het rookverbod.Verhoef:'Het service- Na Minerva en Wolff hebben nu ook Jogchem's Theaters BV. en Utopia Nederland B.V. besloten intensief te gaan samenwerken, zo werd eind mei bekendgemaakt. Het betekent onder meer dat Jogchem's de pro grammering gaat verzorgen voor alle bioscopen van Utopia. Verder zal er ook op het gebied van marketingacties vergaand worden samenge werkt. Beide bedrijven blijven wel geheel zelfstandig.

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 9