Twaalf personages stoeien met de liefde Een beetje verliefd Nadine Kicks in productie Alles is liefde: de Nederlandse Love Actually Alles is liefde is nog in het preproductie stadium. Kim van Kooten heeft haar scenario goeddeels af en er wordt nog gezocht naar de juiste cast. En de financiering moet nog rondgemaakt worden. Naast het Filmfonds en de publieke omroep wordt de film-cv Alles is liefde aangeboden als beleggingsobject voor particulieren. distributeur A-Film Distribution. 24-08-06 Jaap Hillenius, poging om dichterbij te komen, distributeur Filmmuseum 14-09-06 De grote tovenaar, distributeur Filmmuseum 14-09-06 Zwartboek, distributeur A-Film Distribution 28-09-06 Ober, distributeur A-Film Distribution 05-10-06 AfiMjven!, distributeur RCV Entertainment 05-10-06 SL8N8, distributeur Moonlight Films 11-10-06 Piet Piraat en bet vliegende schip, distributeur Independent Films 11-10-06 Het paard van Sinterklaas (re-issue), distributeur Warner Bros. 12-10-06 Nachtrit, distributeur A-Film Distribution 09-11-06 Wild Romance, distributeur Independent Films 16-11-06 Kruistocht in spijkerbroek, distributeur Benelux Film Distributors 13-12-06 Plop in de stad, distributeur Independent Films 14-12-06 Een beetje verliefd, distributeur RCV Film Distribution april 2007 Kicks, distributeur Independent Films Door Lucia Alleman 'Chapeau!', roept Bob van der Mast van Het Hollands Effectenkantoor,'deze prospectus zit buitengewoon goed in elkaar.' In het kantoor van Waarde Vast Goed B.V. (WVG) in Leiden zijn elf geïnteresseerden bijeengekomen om geïnformeerd te worden over de film-cv Alles is liefde. De opkomst is een beetje laag. Er moeten tenslotte 748 participaties afgezet worden. Maar tus sen de particuliere beleggers zitten ook vertegenwoordigers van vermo gensbeheerders en beleggingsclubs. Een ouder echtpaar, dat niet met naam in HFN wil staan, krijgt van WVG met grote regelmaat beleggingsaanbiedingen. Eerder hebben ze in Minoes geïnvesteerd en in Volle maan.'We doen het omdat we film een leuk pro duct vinden. Van Minoes hebben we genoten.'Als gepensioneerd accoun- 20 - HOLLAND FILM NIEUWS Initiatiefnemer Job Gosschalk en scenarist Kim van Kooten. Foto A.A. Blauw. tant kan meneer ook dondersgoed een prospectus lezen. Wen Spelbrink heeft eerder met zijn beleggingsclub geïnvesteerd in Ocean Warrior. Die film kwam nooit van de grond en beleggers voeren nog steeds juridi sche procedures om iets van hun geld terug te krij gen. Spelbrink:'Dat moet je vergeten. Er ligt veel geld op de plank en dat kan beter geïnvesteerd worden. De filmwereld heeft er wel wat van geleerd. Deze film-cv ziet er goed uit.' Géén Sinterklaasfilm Alles is liefde is opgezet volgens de nieuwe gedrags code film-cv's. Het belang van de particuliere beleg ger is voorop gesteld en dat maakt op alle aanwezi gen duidelijk indruk. Een rendement van 6,5% is ver zekerd en als de film meer dan 120.000 bezoekers trekt, dan gaat het rendement alleen maar omhoog. Zal Alles is liefde zo'n kassucces worden? Producent Frans van Gestel van Motel Films en scenarioschrijver Kim van Kooten zijn er om de aanwezigen te overtui gen. Meteen krijgt Kim de vraag voorgeschoteld waarom de film rond Sinterklaas speelt en niet in een neutraal seizoen? Kim van Kooten: 'Alies is liefde is pertinent géén Sinterklaasfilm. Wat mij voor ogen staat is een romantische relatiekomedie. Waarom lukt het bij het ene stel wel en bij het andere niet? Love Actually is een film waar ik ontroerd door raak. Ook in Alles is liefde volg je verschillende liefdesrelaties. Sinterklaas is alleen maar een smaakversterker.' Privé Het idee voor de film is afkomstig van casting direc- tor Job Gosschalk. Veel van de verhaallijnen zijn terug te voeren op zijn vriendenkring. Hij vroeg Kim van Kooten erbij. Zij schreef een scenario waarin twaalf totaal verschillende personages zich in allerlei boch ten moeten wringen om hun grote liefde te verove ren. Kim van Kooten:'Elk personage heeft zo zijn eigen sores, maar het is zeker ook om te lachen. Het boeiende vind ik: krijgen ze elkaar?' Motel Films heeft al tientallen Nederlandse speelfilms geproduceerd, waaronder Phileine zegt sorry. Maar een succes voorspellen blijft onmogelijk. Wat helpt zijn bekende namen. Voor de cast worden Paul de Leeuw, Wendy van Dijk,Thomas Acda, Peter Paul Muller, Daan Schuurmans en Jeroen Spitzenberger genoemd. En publiciteit helpt. Het komend jaar zal Wilma Nanninga in de rubriek Privé van de Telegraaf regelmatig aandacht besteden aan Alles is liefde. In oktober gaan de opnamen van start en de film is eind 2007 in de bioscopen te zien. Tot eind augustus vinden de opnamen plaats van Een beetje verliefd. Deze telefilm van Waterland Film TV, Revolver Films en omroep MAX krijgt in december een bioscoopdistributie via RCV Film Distribution. De regie van de film is in handen van Martin Koolhoven. Voor de camera verschijnen onder andere Geert de Jong, Ad van Kempen, Plien van Bennekom,Tjitske Reidinga en Sabri Saad El-Hamus. De populaire Rapper Yes-R maakt in Een beetje verliefd zijn filmde buut. Het scenario werd geschreven door Maarten Lebens (Wild Romance, Polleké). Een beetje verliefd gaat over de zeventigjarige Thijs. Tot grote ergernis van zijn twee dochters, krijgt hij een relatie met de energieke Jacky. Ondertussen moet hij zijn kleinzoon Omar helpen een duel te winnen. Regisseur Erik de Bruyn start in september met de opnamen van zijn nieuwe film Nadine. De film gaat over de succesvolle carrièrevrouw Nadine die een bizarre daad begaat. En dat alles onder invloed van de biologische klok die in haar lijf tikt. De rol van Nadine gaat vertolkt worden door drie actrices. Monic Hendrickx en Sanneke Bos hebben al toegezegd mee te zullen werken. A-Film Distribution gaat Nadine eind 2007 uitbrengen in de bioscoop. 7 augustus zijn de opnamen gestart van Kicks, de nieuwe film van de makers van Shouf shouf habibi! In Kicks botsen de levens van autochtonen en alloch tonen op heftige en soms ook hilarische wijze, als een Marokkaanse jongen dodelijk getroffen wordt door een kogel van een blanke politieagent. De agent wordt gespeeld door Marcel Musters. Hadewych Minis speelt de rol van sexy meisje uit de grachten gordel en Illiass Ojja zal te zien zijn als Marokkaanse Redouan. Verder spelen onder andere mee Mimoun Oaïssa, Mimoun Ouled Radi, Mohammed Chaara, Jack Wouterse, Maryam Hassouni, Roeland Fernhout, Eva Duijvestein en Chantal Janzen. Kicks wordt in het voorjaar van 2007 in de bioscoop uitgebracht door Independent Films. HOLLAND FILM NIEUWS - 21

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 19