Wat brengen Vlissingen, Utrecht en Gent? filmfestivals Filmfestivals in aantocht September is aanstaande en dat betekent dat het seizoen van de grote filmfestivals weer bijna begint. Wat kunnen we binnenkort verwachten in Vlissingen (Film by the Sea), Utrecht (Nederlands Film Festival) en Gent (Internationaal Filmfestival van Vlaanderen)? 27 Door Jeroen Huijsdens Op vrijdag 15 september begint in Vlissingen de achtste editie van Film by the Sea. De openingsfllm van het festival is Scoop van regisseur Woody Allen. Op maandag start het competi tiegedeelte van het festival met de vertoning van Elementaire deeltjes, een film net als alle andere films in competitie gebaseerd op een boek. In samenwerking met het Nederlands Instituut voor Filmeducatie (NIF) organiseert Film by the Sea, MovieSquad Vlissingen. Een jongeren- jury kiest tijdens het festival uit een aantal geselecteerde films een win naar. Deze film wint het Gouden MovieSquad Schild, een geldprijs, en wordt opgenomen in het educatiepro gramma MovieZone. Naast juryvoor zitter Rinus Ferdinandusse bestaat de jury dit jaar uit regisseur Marleen Gorris, schrijver Tommy Wieringa (zijn roman Joe Speedboot wordt ver filmd), Annejet van der Zijl, bekend van de bestseller Sonny Boy, die vol gend jaar wordt verfilmd, en schrijver en filmliefhebber Jan Brokken. Het festival duurt tot en met zondag 24 september, wanneer bijna het gehele filmprogramma wordt herhaald. De officiële slotavond is op zaterdag 23 september. Het volledige programma van Film by the Sea is binnenkort te bestuderen op www.filmbythesea.nl. Utrecht Het 26e Nederlands Film Festival vindt dit jaar plaats van 27 september tot en met 6 oktober. Het festival opent met de nieuwe film van regis seur Alex van Warmerdam, Ober. 5 oktober wordt de officiële slotfilm, de documentaire Forever van Heddy Honigmann vertoond. Gast van het jaar is Johanna ter Steege. Met een uit gebreid retrospectief brengt het festi val een eerbetoon aan deze Nederlandse actrice. Een leuk onder deel van het festival belooft het pro gramma Nederhorror en andere vreemde verschijnselen te worden. Dit onderdeel wordt geopend met de wereldpremière van SL8N8 op vrijdag 29 september. Speciale gast van het nederhorror- programma is Carel Struycken, de Nederlandse acteur die roem verkreeg door zijn rol als Lurch in The Addams Family. Struycken leidt filmvertoningen in en neemt deel aan een In the Picture gesprek met de jonge filmmakers die verantwoordelijk zijn voor recente Nederlandse hor rorfilms. Het programma van het Nederlands Film Festival wordt onder meer bekend gemaakt via www. filmfes tival, nl. Vlaanderen Tijdens het Internationale Filmfestival van Vlaanderen, dat van 11 tot en met 21 oktober in Gent plaatsvindt, draait bijna alles weer om het centrale thema filmmuziek. De uitreiking van de World Soundtrack Awards op 14 oktober belooft weer een hoogtepunt te worden. Op 19 oktober zal componist en muzikant Craig Armstrong een uniek filmmu- ziekconcert geven in de Vlaamse Opera. Voor de eerste keer zal de muziek die hij componeerde voor films als Romeo Juliet, Moulin Rouge en Ray worden uitgevoerd door het symfonisch orkest van de Vlaamse Opera geassisteerd door hun koor en Armstrong op piano. Voor het programma kun je binnenkort terecht op de website: www.filmfestival.be. Tien dagen film kijken in Utrecht. HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 25