teasers La Tourneuse de Pages (30 november) Regie: Denis Dercourt. Cast: Michèle Ernou, Déborah Francois, Xavier De Guillebon. De tienjarige Mélanie - dochter van een slagersfamilie - is een getalenteerde pianiste. Ze neemt deel aan het toe gangsexamen voor het conservatorium, maar faalt wanneer de juryvoorzitster, een gevierd concertpianiste, haar uit haar concentratie haalt. Zwaar ontgoocheld besluit Mélanie nooit meer een piano aan te raken. Een tiental jaar later ontmoet Mélanie de echtgenoot van de vrouw die destijds haar leven grondig veranderde. Haar organisatietalent en toewijding zorgen ervoor dat Mélanie al snel wordt opgemerkt. Ze wordt gevraagd om op hun zoon te passen tijdens de vakantie. De kennismaking met mevrouw Fouchécourt verloopt opmerkelijk goed: Mélanie wordt zelfs al snel haar persoonlijke page turner. La Tourneuse de Pages. Benelux Film Dlstributors BUENA VISTA INTERNATIONAL De wilde bende (11 oktober) Regie: Marty de Bruijn. Stemmen: Hajo Bruins, Priscilla Kneteman,Alexander Blomjous. CINEMIEN Morir en San Hilario (24 augustus) Regie: Laura Mana. Cast: Lluis Homar.Ana Fernandez, Ferran Raiïé. Charmante komedie over de dorpsbewoners van San Hilario en de nogal bizarre manier waarop zij hun brood verdienen... Grbavica (7 september) Regie: Jasmila Zbanic. Cast: Mirjana Karanovic, Luna Mijovic. Aangrijpend drama over alleenstaande moeder, die leeft met de gruwelijke erfenis van een oorlogsverleden in Bosnië. Into Great Silence (14 september) Regie: Philip Gröning. Into Great Silence is een zeer nauwkeurige, gedeeltelijke stille meditatie over het kloosterlijke leven in een zeer pure vorm. Geen muziek, behalve de liederen in het klooster, geen interviews, geen commentaar, geen extra materiaal. Een lust voor het oog! Elementaire deeltjes (5 oktober) Regie: Oskar Roehler. Cast: Moritz Bleibtreu, Christian Ulmen, Martina Gedeck, Franka Potente. Geslaagde verfilming van Michel Houellebecqs roman Elementaire deeltjes,'dé schandaalroman van het einde van de twintigste eeuw'. FILMMUSEUM Jaap Hillenius, poging om dichterbij te komen (24 augustus) Regie: Kees Hin. Een bewogen documentaire over het turbulente schilders- leven van Jaap Hillenius die op 26 augustus 1999 overleed aan de gevolgen van een noodlottig verkeersongeval. In een speels en indringend spel worden herinneringen van Jaaps familie en vrienden gekoppeld aan zijn tekeningen, etsen, aquarellen en schilderijen. 13(Tzameti) (31 augustus) Regie: Géla Babluani. Cast: Georges Babluani, Aurélien Recoing, Philippe Passon. 13(Tzameti) is het opzienbarende en veelgeprezen debuut van de zevenentwintigjarige Georgische regisseur Géla Babluani, zoon van de cineast Temur Babluani. Voor de in Parijs opgeleide Géla Babluani is de beeldtaal van de vroe ge sovjetcinema een belangrijke inspiratiebron. 13(Tzameti) werd met een klein budget in grofkorrelig zwartwit opgenomen en won onder meer de Grand Jury Prize op het Sundance Film Festival 2006. 13(Tzameti), Filmmuseum HOLLAND FILM NIEUWS - 31

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 29