N F 7 7 I/VELCOME TO CHffi CINEMA EXPO 2006 inhoud Approved! Hoe vaak krijg je de kans om een van 's werelds meest succesvolle regisseurs te spreken? Nou, niet zo vaak. Ik ben weliswaar in de gelukkige omstandigheid geweest dat ik verschillende film- coryfeeën heb mogen interviewen (variërend van de vriendelijke Roger Donaldson en energie ke Paul Verhoeven tot de coole Samuel L.Jackson en de uiterst charmante Brenda Blethyn), maar deze keer was het toch anders. Niet in de laatste plaats omdat ik nu voor Holland Film Nieuws op pad mocht. En dat is eerlijk gezegd niet het magazine dat doorgaans vanwege het bereik in aanmerking komt voor, laten we zeggen, inter views met de meest toonaangevende persoon lijkheden uit de wereld van film. Voor de lezer die hier niet zo bekend mee is, PR-afdelingen krijgen vaak talloze aanvragen voor interviews en kunnen niet iedereen zijn zin geven. Dus wor den veelal die media eruit gepikt die bij de doel groep het hoogste bereik hebben. Dat levert immers de meeste waarde op. Logisch toch? Ditmaal ging dat iets anders. Wij vernamen al in een vroeg stadium dat James Cameron voor Cinema Expo naar Nederland zou komen. Hij zou daar een toespraak houden over de toe komst van de bioscoop en de rol van digital cinema en 3D. Kortom, een man en een onder werp die in HFN niet zouden misstaan. Maar ja, qua bereik kunnen wij natuurlijk niet tippen aan The Hollywood Reporter, Variety of Screen International. Allemaal internationaal, veelgelezen vakbladen. We zagen de rode stempel NOT APPROVED al op onze aanvraag terechtkomen. Tot we besloten ons verzoek rechtstreeks neer te leggen bij onze contactpersoon bij Cinema Expo: David Bristow. Met David zijn hele goede werkafspraken te maken, zo was ons inmiddels al duidelijk geworden. En wat wil het geval? Onze aanvraag werd gehonoreerd. Dus zat ik woens dag 28 juni in de tuin van Hotel the Grand in Amsterdam een klein half uur tegenover de man van wie wordt gezegd dat hij zo onmogelijk is op filmsets dat zijn crew na afloop rondloopt in t-shirts met daarop I survived a James Cameron movie!. De Cameron die ik sprak was gepassio neerd en vriendelijk. En het werd een gesprek dat ik niet snel zal vergeten. Al was het alleen al vanwege datgene dat Cameron aan het einde van het gesprek tegen mij zei... Jeroen Huijsdens Eindredacteur Voor alle vragen en informatie over filmtransport: www.filmtransport.info STICHTING FILMTRANSPORT 'IK WEET ALLEEN WAAR IK IN GELOOF!' k-ë M James Cameron. De toespraak van regisseur en digital innovator James Cameron mag een van de hoogtepun ten van Cinema Expo worden genoemd. Holland Film Nieuws kreeg de kans met Cameron te spreken over de toekomst van bioscopen en de rol van 3D. Eind juni was Amsterdam wederom het decor van de Europese bioscoopbeurs Cinema Expo. Voor hen die er niet ■y V/^3HH^^H^H bij waren en voor degenen die hun tijd niet in het Auditorium en de andere zalen door brachten, een terugblik op Expo 2006. Cinema Expo. Foto Tanja van Rooden.

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 2