teasers Afblijven! (5 oktober) Regie: Maria Peters. Cast: Sem Veeger, Matthijs van de Sande Bakhuyzenjim Bakkum. Afblijven!, naar het razendpopulaire boek van Carry Slee, gaat over risico's en verleiding, liefde en ambitie. A/blijven! zit vol streetdance en muziek van bekende Nederlandse hiphopartiesten. SONY PICTURES RELEASING Monster House (17 augustus) Regie: Gil Kenan. Stemmen: Steve Buscemi, Maggie Gyllenhaal. Baas in eigen bos (4 oktober) Regie:Jill Culton,Anthony Stacchi. Stemmen:Ashton Kutcher, Martin Lawrence. UNITED INTERNATIONAL PICTURES World Trade Center (21 september) Regie: Oliver Stone. Cast: Nicolas Cage, Michael Pena, Maggie Gyllenhaal, Maria Bello. De film gaat over John McLoughlin en William JJimeno, twee politiemannen die bij een reddingsoperatie na de ter roristische aanslagen van 11 september zelf vast komen te zitten onder het puin van het World Trade Center. Het ver haal concentreert zich ook op de mensen die hen probe ren te redden en hun familie. An Inconvenient Truth (12 oktober) Regie: David Guggenheim. Cast:Al Gore. Documentaire die de wetenschap van het broeikaseffect op een mooie manier vermengt met de persoonlijke geschiedenis van Al Gore. Gore vecht al vele jaren voor het milieu. In deze documentaire geeft hij veel informatie op een meeslepende manier. De film is niet een verhaal van wanhoop, maar een oproep om samen de strijd tegen het broeikaseffect aan te gaan. Jackass Number Two (5 oktober) Regie: Jeff Tremaine. Jackass Number Two, Chris Pontius, Johnny Knoxville, Steve-O, Bam Margera en de rest van de gang komen weer samen om allerlei stunts uit te halen in het vervolg op de komische superhit uit 2002! Accepted (12 oktober) Regie: Steve Pink. Cast: Justin Long, Blake Lively. Komedie over een middelbare scholier die op geen enkele universiteit toegelaten wordt. Hij vindt echter een unieke oplossing: hij richt zelf een universiteit op! Het loopt ech ter volledig uit de hand als andere afgewezen leerlingen ook voor college komen opdagen... WARNER BROS. Ik schrijf dit op het moment dat de hittegolf de 52e dag in gaat. De bioscopen puilen uit. Iedereen gaat naar Pirates of the Caribbean 2. Ik zit daar een beetje mee. Niet omdat ik het de collega's misgun. Integendeel, hun succes is mijn betaalde rekening. Nee, het is omdat (niet verder vertellen) ik Pirates 2 eigenlijk helemaal niet zo leuk vond. Naar nu blijkt ben ik de enige Nederlander die er zo over denkt en ik vrees voor de gevolgen. Ik ben bang voor kamervragen in een haastig teruggeroepen parlement. Een existentiële crisis dient zich aan. Ik voel me als de A&R manager die ooit The Beatles afwees. Ik ben een uitgever die The Da Vind Code niet wilde uitgeven.Ik ben een film- nul. Maar ik zal mijzelf rehabiliteren en doe de volgende voor spelling: Pirates of the Caribbean 3 wordt een groot suc ces! Daarnaast zal ik alleen nog uitspraken doen over mijn eigen releases. Wat wil het toeval: alleen maar succesvolle titels! In september voegt M. Night Shyamalan een interessante nieuwe titel aan zijn cv toe. Lady in the Water is een prachtig sprookje met spannende elementen. Geen gras veld zal meer hetzelfde zijn. In oktober brengen wij Het paard van Sinterklaas opnieuw uit, wij verwachten wel iets van de her-exploitatie van de verrassing van vorig jaar. Rond diezelfde tijd komt de mier van Tom Hanks. Ant Bully, gebaseerd op het populaire boek en hier omgedoopt tot De mierenmepper is gemaakt met state of the art ani matie en zonder al te veel te willen verklappen: de lucht aanval van de wespen kan de vergelijking met een Pearl Harbor gemakkelijk weerstaan. Twee hoogtepunten dit jaar. Houdt u ook zo van Chinees? Martin Scorcese wel, want die regisseert de Hollywood- remake, van Infernal Affairs, The Departed. En zoals een goede Chinees betaamt, grote porties! Wat te denken van: Jack Nicholson, Martin Sheen.Alec Baldwin, Matt Damon, Leonardo DiCaprio en Mark Wahlberg in een film. Klinkt als het menu van de week. En dan natuurlijk Happy Feet, dé kersthit van dit jaar. March of the Penguins meets Saturday night Fever. Geweldige animatie, knuffelige karakters, humor en veel, heel veel muziek. Ik wou dat ik een pinguïn was. HOLLAND FILM NIEUWS - 33

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 31