'Bij alle personages wringt wel iets9 Ernst, Bobbie en de geslepen Onix Unfinished Sky in productie Op de set van Kicks De achterliggende boodschap van zijn film? Daar wil regis seur Albert ter Heerdt het niet over hebben. 'Waarom zou ik de film nog maken als ik nu al vertel wat mijn visie is?' Kicks is een film over het stadse leven in het Nederland van nu. Dat is alles wat hij over zijn tweede film kwijt wil. 'Wil je meer weten, dan moet je de film maar gaan kijken.' Wild Romance, distributeur Independent Films. 19-10-06 Pretpark Nederland, distributeur A-Film Distribution 09-11-06 Wild Romance, distributeur Independent Films 15-11-06 Kruistocht in spijkerbroek, distributeur Benelux Film Distributors 30-11-06 4 Elements, distributeur A-Film Distribution 13-12-06 Plop in de stad, distributeur Independent Films 14-12-06 TV beetje verliefd, distributeur RCV Film Distribution 08-02-07 Blind, distributeur Buena Vista International 08-02-07 Kicks, distributeur Independent Films 08-03-07 Dennis P., distributeur RCV Film Distribution voorjaar 2007 Ernst, Bobbie en de geslepen Onix, distributeur nog niet bekend September 2007 Dunya en Desie in Marokko, distributeur Independent Films Door Marije Sietsma In Kicks lopen vier verhaallijnen langs en soms ook door elkaar heen. Mimoun Oaissa is een van de hoofdrolspelers. Hij werkte eerder samen met Ter Heerdt in Sbouf shouf habibü. 'Dit wordt duidelijk een heel andere film dan Sbouf shouf habibü. Vooral wat de toon betreft; er hangt steeds een soort onuitgesproken spanning in de lucht. Bij alle personages wringt er wel iets.' Spanning De rol van kickbokser en jeugdtrainer Said is een heel andere dan het grote publiek van Oaissa gewend is.'In Het schnitzelparadijs was mijn personage een onzettende prater. Tijdens de repetities en soms ook tijdens de opna men heb ik er ontzettend veel tekst bij bedacht. Voor deze rol was dat bijna omgekeerd.Tijdens de repetities sneuvelden steeds meer zinnen. De span ning zit bij Said vooral in wat niet uitgesproken wordt en in de interactie met andere personages.' Uitersten Twee van die andere personages zijn Lisette (Eva Duijvestein) en Wouter (Roeland Fernhout). Zij is medewerkster van een opvanghuis, hij een mis lukt filmregisseur. Zij zijn vandaag aanwezig op de set; een voormalig klooster in het centrum van Den Haag. Vooral voor Fernhout is het een draaidag van uitersten:'Ik heb de hele ochtend moeten huilen in de auto TV beetje verliefd, dist Film Distribution 1 6 HOLLAND FILM NIEUWS Roeland Fernhout in Kicks. en nu moet ik juist enorm staan schreeuwen en schelden.' 'Van zo'n dag als dit word je ontzettend moe. Om "echt" te huilen ben je steeds bezig met het ontladen van spanning, maar die moet je natuurlijk wel ergens vandaan halen. Dat is soms heel zwaar.' Een beetje razen en op de deur timmeren is dus best welkom. Zo welkom blijkbaar, dat Fernhout het per ongeluk iets overdrijft. Een raampje sneuvelt met een flinke snee in zijn hand als resultaat. Gedisciplineerd Eventjes is de hele set in rep en roer. Het raampje wordt gezet terwijl de hand zo onzichtbaar mogelijk wordt opgekalefaterd. Vijftien minuten later is het of er nooit iets is mis gegaan. De hele crew is weer gedisciplineerd aan het werk. Dat moet ook wel, want door het slechte weer in augustus loopt het draaien een paar dagen achter op schema. Wat opvalt is het uitgesproken vertrouwen dat de ver schillende acteurs hebben in Ter Heerdt. Oaissa, Fernhout en Duijvestein, allemaal zijn ze erg te spre ken over zijn manier van werken. Duijvestein:'Hij weet heel precies wat hij wil. Natuurlijk heb je als acteur een zekere vrijheid, maar hij gaat net zo lang door tot een scène er uitziet zoals hij het in zijn hoofd ziet.' Ter Heerdt kan zich hier wel in vinden:'Tijdens repe tities wordt nog van alles bijgeschaafd. Ik houd ervan om de boel levendig te houden, dus ik houd me niet krampachtig vast aan mijn script. Maar de grote lijn verlies ik daarbij nooit uit het oog. Die blijft altijd dui delijk.' Kicks draait voorjaar 2007 in de Nederlandse bios copen en wordt uitgebracht door Independent Films. Mimoun Oaissa als Said. Foto's Victor Arnolds. Half september zijn de opnamen van start gegaan van de speelfilm Ernst, Bobbie en de geslepen Onix. Er wordt onder meer gefilmd in attractiepark Slagharen. Ernst, Bobbie en de geslepen Onix betekent het speelfilmdebuut voor het populaire televisieduo. De hoofdrollen worden gespeeld door Erik van Trommel (Ernst) en Gert-Jan van den Ende (Bobbie), Nadja Hüpscher en Hidde Maas. De film wordt geregisseerd door Pieter Walther Boer. Het scenario is van de hand vanTijs van Marie. De film is een productie van Onix Film CV, een initiatief van M4all B.V,de productie maatschappij van Bob Hubar, Dennis Wigman, André de Raaff en Jean van de Velde. RTL Enter tainment is ook nauw bij de pro ductie betrok ken. De film wordt in het voorjaar van 2007 in de bios coop uitgebracht. Door welke distributeur is Ernst, Bobbie en de geslepen Onix. nog niet bekend. In Australië zijn de opnamen gestart van de remake van de succesvolle Nederlandse speelfilm De Poolse bruid. Monic Hendrickx, die furore maakte met deze film, is ook te zien in de nieuwe versie. Ze speelt samen met William Mclnnes. De film, gebaseerd op het originele scenario van Kees van der Hulst, wordt geregisseerd door Peter Duncan. Unfinished Sky is de eerste coproductie van IdtV Film en New Holland Pictures uit Australië. De laatstgenoemde werd in 2005 opgericht disjoint venture tussen de Australiërs Mark en Cathy Overett van 4Mats,Anton Smit en de Nederlandse productiehuizen IdtV Film en Fu Works. In Unfinished Sky ontfermt de Australische boer John zich over de Afghaanse immigrante Tahmeena. Hoewel ze eikaars taal niet spreken, ontstaat er een warme band tussen de twee. Dan ontdekken de voormalige bazen van Tahmeena waar ze zit. De film gaat uitgebracht worden door A-Film Distribution. Het is nog niet duidelijk wanneer. HOLLAND FILM NIEUWS 17

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 16