teasers 31 Eden (2 november) Regie: Michael Hofmann. Cast: Josef Ostendorf, Charlotte Roche, Devid Striesow. Een charmant, lichtvoetig relatiedrama over de kunst van het koken en de liefde. El Custodio (9 november) Regie: Rodrigo Moreno. Cast: Adrian Andrade, Julio Chavéz, Vanessa Weinberg. Een afgemeten en zelfverzekerde film over een paar dagen uit het leven van de lijfwacht van een Argentijnse minister. Wat begint als een afstandelijke, pijnlijke observatie eindigt in een thriller. All the Invisible Children (23 november) Regie: Spike Lee, Mehdi Charef, Emir Kusturica, Katia Lund, Jordan Scott, Stefano Venerusojohn Woo. Een film bestaande uit zeven korte filmpjes gemaakt door verschillende regisseurs. Centraal staat het lot van kinderen als gevolg van armoede, (burger-)oorlog en onderdrukking. Een universeel pleidooi voor de rechten van het kind. Ave Maria (7 december) Regie: Nouchka van Brakel. Documentaire van Nouchka van Brakel over Maria-vererin gen over de hele wereld. FILMMUSEUM Frozen Land (Paha Maa) (9 november) Regie:Aku Louhimies. Cast: Jasper Paakkönen, Mikko Leppilampi, PamelaTola. Frozen Land van de Finse regisseur Aku Louhimies was een van de verrassingen op het International Rotterdam Film Festival 2006. In dit hectische en realistische portret van het hedendaagse Finland fungeert een vals briefje van vijfhonderd euro als de katalysator van het Kwaad. Het vormt de verbinding tussen verschillende, elkaar in snel treinvaart afwisselende verhaallijnen vol actie, drama en wrange humor. Frozen Land werd op het filmfestival van Göteborg bekroond met vier prijzen, waaronder de Fipresci-prijs van de buitenlandse filmpers en de Nordic Vision Award voor het camerawerk. Seven Invisible Men (14 december) Regie: Sharunas Bartas. Cast: Dmitrij Podnozov, Rita Klein, Aleksandre Saulov. In een gestolen auto begint een groep mannen en een vrouw aan een lange, ogenschijnlijk doelloze reis. Hun mar ginale en wanhopige bestaan draait om drinken, roken en kleine criminaliteit. Allen hebben zich afgekeerd van de maatschappij. De reis, langs talloze vervallen wegen, brengt hen uiteindelijk naar de Krim, een Oekraïens schiereiland in de Zwarte Zee, waar ze in een oude, onttakelde kolchoz belanden. Daar richten zij een feest aan dat even destruc tief blijkt als hun levens zelf. Regisseur Sharunas Bartas biedt de kijker weinig houvast; in het vertellen van een vastomlijnd verhaal is hij niet geïnteresseerd. Hij wil de kij ker aanzetten tot denken en voelen. Bartas regisseerde, schreef en produceerde niet alleen Seven Invisible Men, hij stond ook achter de camera. INDEPENDENT FILMS Pin BLANCHETT GARCIA BERNAL YAKUSHO Frozen Land, Filmmuseum Babel (2 november) Regie :Alejandro Gonzales Inarritu. Cast: Brad Pitt, Cate Blanchett. Een meeslepende en emotionele film, die is opgenomen in vier verschillende landen en gebruik maakt van acteurs en lokale bevolking. Babel is het laatste deel van de trilogie als opvol ger van Amores Perros en 21 Grams. Babel, Independent Films Wild Romance (9 november) Regie: Jean van de Velde. Cast: Daniel Boissevain, Marcel Hensema. Wild Romance beslaat de eerste zeven jaar (1972 -1979) van Herman Broods carrière als rock 'n roll legende. The Illusionist (23 november) Regie: Neil Burger. Cast: Edward Norton, Jessica Biel. Een bovennatuurlijk mysterie, dat romantiek, politiek en magie met elkaar verbindt. Indigènes (30 november) Regie: Rachid Bouchareb. Cast: Jamel Debbouze, Samy Naceri. Geld, liefde voor Frankrijk of voor het Franse leger, geloof in vrijheid en gelijkheid... hun motivatie is verschillend, maar het gevecht dat ze leveren heeft hetzelfde doel: Frankrijk bevrijden. HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 28