Huizenga denkt ook aan de jeugdige bezoekers! cast HOLLAND FILM NIEUWS Op 1 september is er na een half jaar een einde gekomen aan de loopbaan van Dirk de Lille als commercieel direc teur bij A-Film. Privé-redenen liggen hieraan ten grondslag. Het is nog niet bekend wat Dirk de Lille gaat doen. Met ingang van 1 december aanstaande wordt De Lille opgevolgd door Frank Peijnenburg. Hij werkte voorheen bij de publieke omroep, waar hij onder meer verantwoorde lijk was voor de aankoop van speelfilms. Na twee jaar heeft sales director Jeroen Vos een punt gezet achter zijn loopbaan bij Screenvision. Hij volgde zijn passie voor muziek en vertrok begin oktober naar Arrow Media Group, bekend van de radiozenders Arrow Jazz FM en Arrow Classic Rock.Jeroens taken worden overgenomen door interim manager Michel Frank, die al eerder voor Screenvision werkte, toen het bedrijf nog RMB heette. Aan het einde van het jaar vertrekt Kees Ryninks als hoofd documentaire bij het Filmfonds. Hij blies het docu- mentairebeleid nieuw leven in, hetgeen onder meer resul teerde in DocuZone dat later veranderde in de distributeur Cinema Delicatessen. Ryninks blijft zich met digitale distri butie bezighouden (zie ook feature). Stienette Bosklopper is na vijfenhalf jaar teruggetreden als voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Speel filmproducenten (NVS). Michiel de Rooij, van productie maatschappij Bos Bros., is sinds 6 september de nieuwe voorzitter van de belangenvereniging van speelfilmprodu centen. Bosklopper heeft de voorzittershamer overgedragen om meer tijd in haar bedrijf Circe Films te kunnen steken. Sinds 1 oktober is José van Doorn in dienst als interim directeur bij de Nederlandse Vereniging van Speelfilmproducenten (NVS). Zij neemt de taken waar van de huidige directeur Carolien Croon, die momenteel door ziekte haar functie niet kan bekleden. José van Doorn heeft in de afgelopen jaren gewerkt bij 24FPS Features, als docent productie bij de NFTA en als eindredacteur drama en uit voerend producent bij de NCRV en de VARA. Paul Nieuwendijk en Mary-Elsbeth Nieuwendijk- Lievenboom, oud-eigenaren van Alhambra Enschede, heb ben een bureau opgericht dat, gebruikmakend van hun ken nis van het bioscoopbedrijf, haar diensten aanbiedt op het gebied film, evenementen en congressen. Daarnaast kunnen opdrachtgevers gebruik maken van hun kennis van diverse talen (Frans, Duits, Engels en Italiaans). Paul en Mary-Elsbeth zijn te bereiken onder p.m.nieuwendijk@home.nl, Noorder- hagen 36,7511 EL Enschede, telefoon 053-4324902, mobiel 06-45237352. GEBOORTEN Paul de Bont (Film en Video Support) en Wim Keetman zijn voor de tweede keer ouders geworden van een twee ling. Emily Annelotte Mies en Jessica Pauline Aurora werden 26 juli geboren. Met de ouders en kinderen gaat het goed. HUWELIJK Op 1 september zijn Ronald Rosbeek (RosbeekTechniek) en Emma Heida in Rijswijk in het huwelijksbootje gestapt. In Waalwijk overleed op 7 september jongstleden op 59-jarige leeftijd Jan Smit, na een kortstondig ziek bed. Op veertienjarige leeftijd stapte Jan Smit al in de filmbusiness. Hij verhuurde 16 mm films en was altijd met film bezig. Die bezetenheid maakte dat de toen malige boeker van 'Zaal Smit' in Kaatsheuvel in de toen zeventienjarige Jan Smit een ideale opvolger zag. Hij kreeg de beschikking over een grote en een kleine bioscoopzaaLApollo 1 en 2. Smit wist tot ieders verrassing grote premières naar Kaatsheuvel te halen en was vaak te vinden bij de diverse voorvertoningen. De laatste jaren stelde hij zijn theater ook beschikbaar voor velerlei culturele evenementen. Kaatsheuvel verliest in Jan Smit een markant, vriendelijk en gastvrij inwoner. Door het overlijden van Jan Smit is er voorlopig een einde gekomen aan de exploitatie van Apollo Kaatsheuvel. Er is nog niet bekend wat er met het pand gaat gebeuren. - 36 zitjes in één systeem makkelijk opstapelbaar - verrijdbaar - eenvoudig op te bergen tfltw-Ayo- Postbus 9434 I 3506 GK UTRECHT Telefoon (030) 261 39 13 I Telefax (030) 261 67 68 E-mail: info@huizenga.nl I www.huizenga.nl

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 5