feature evolutionary audio solutions1 moet een exploitant kunnen beschikken over een digitale sleutel, nodig om een digitale film af te spelen, voor de complete run van een film. Daarnaast wil hij de sleutel voor alle zalen in een complex. Dit voor het geval dat de print gedurende de speelweek in een andere zaal meer omzet kan genereren. 'Wij leveren echter geen open ended keysï reageert Wilco Wolfers van Warner Bros. 'Door het wegvallen van de Utopolis-bioscopen was het aantal digita le prints voor Nederland te klein geworden. Ik vond dat jammer, want wij als Warner geloven heel erg in digitaal: hoe eerder en hoe meer, hoe liever.' Te 'weinig Ook twee andere recente digitale Warner-titels, The Lakehouse en Lady in the Water haalden Nederland niet. 'Er zijn hier te weinig digitale projectoren en dito scher men om een digitale release minimaal kostendekkend te maken,' aldus Wolfers.'Daarnaast waren deze releases klei ner van opzet en was het conflict over de sleutels met Utopolis nog niet opgelost.' Gesteggel over de sleutels hoort bij de geboorteperikelen van digitale cinema. Het wekt echter bevreemding dat na 100 jaar filmdistributie waarin een exploitant werd ver- Cars. In Nederland niet digitaal. trouwd met de print van de verhuurder, deze door de sleu tels nu ineens met handen en voeten gebonden is. En hoezo zijn er in Nederland te weinig digitale schermen om een film digitaal goed uit te brengen? Afblijven! van RCV ging begin oktober als eerste Nederlandse speelfilm digi taal uit op dertien doeken. En bovendien zonder sleutels. Het referentieweergave systeem met volledig op elkaar afgestemde luidspreker-, aansturing en versterkercomponenten, ontworpen voor de meest realistische fsurround) weergave. De CRMS top functioneert zowel als mid-hoog sectie voor het hoofdssysteem, als full- range surround systeem. Uitgerust met Alcons, unieke RBN pro-ribbon driver, resulteert dit in een perfect en zeer homogeen geluidsbeeld door de gehele luisterruimte. Hierdoor is het de ideale keuze is voor high-end mix screening rooms, post-productie studio's en kwaliteitsbewuste bioscopen. Kijk voor meer informatie op www.alconsaudio.com ofwww.ribboncinemasystem.com 8 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 8