Jubileum Filmhuis Den Haag EDB Theater gaat sluiten op locatie 'De naam is Nieuivenhuizen, Frits Nieuwenhuizen.' Foto Tanja van Rooden. gesproken, maar die hebben mij allemaal afgeraden om digitaal te gaan, omdat er nog te weinig product is.' Een week voor de opening is een drietal Amerikanen uit Boston bezig de stoelen te installeren. In de krant hebben we kunnen lezen dat de stoelen in oktober nog in Mexico stonden zodat de opening toen niet door kon gaan. Frits:'Dat was een klein drama. We hebben inderdaad niet de gebruikelijke weg bewandeld. Deze stoel vond ik bij Seating Concepts, een Amerikaans bedrijf dat in Amsterdam een kantoor had, dat inmiddels is gesloten. Maar vanaf het moment dat ik in de stoel ging zitten, dacht ik: deze wil ik. Hij zit echt goddelijk.' Het missen van de herfstvakantie is natuurlijk een tegenslag geweest. Geen ondernemer vaart wel zonder goede partners. Zo heeft Frits met zijn bank en zijn aannemer de schade beperkt weten te houden. De laatste maanden van 2006 stonden bij het Filmhuis Den Haag in het teken van het vijfentwintigjarig jubileum. De mijlpaal werd gevierd met een programma vol klas siekers. Kort voor de festiviteiten, op 12 oktober om precies te zijn, werd het thea ter uitgebreid met een zesde zaal met daar in 76 stoelen (zie ook techniek, pagina 41). De ruimtes van voormalig cultureel cen trum Stroom in het Spuicomplex werden daarvoor geannexeerd. Deze zesde zaal wordt officieel in januari 2007 ingewijd. Opnieuw aanleiding voor een feestje in Den Haag. Het is de oudste bioscoop die nog in func tie is, de Eerste Deventer Bioscoop (EDB) aan de Smedenstraat. Het gebouw stamt uit 1911, maar ademt vooral een jaren '70 sfeer uit. Maar niet lang meer, want Minerva gaat het theater sluiten. In januari loopt het huurcontract van de bioscoop af. Van die gelegenheid maakt Minerva gebruik om de exploitatie te beëindigen. Eind 2007 zal een nieuw bioscoopcomplex op het terrein van de Boreelkazerne in Deventer worden geo pend. Dit zal worden geëxploiteerd door Merral Theaters. Einde van het EDB Theater in zicht vervolg op pagina 22 HOLLAND FILM NIEUWS - 1 5

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 14