W Baroscoop en Arcaplex streven naar multiplex Tilburg Geertruidenberg na de kerst dicht Bouwvergunning voor Merral Etten-Leur op locatie Wij danken onze Nederlandse klanten voor het vertrouwen en de aangename samenwerking die wij in 2006 mochten ondervinden. Het FTT team wenst u van harte een Prettig Kerstfeest en een Gelukkig Nieuwjaar! FTT Filmtronics B.V. Lionstraat 12 A NL-5831 AK Boxmeer Tel: 0485 362 763 Fax: 0485 362 764 E-Mail: info@ftt-filmtronics.nl A 1 :r" Sinds 1998 worden er plannen gesmeed om in de wijk Stappengoor aan de zuidkant van Tilburg een groot bioscoopcomplex neer te zetten. In oktober verscheen het bericht in de media dat de Belgische bioscooponderne ming Euroscoop en het Nederlandse Arcaplex gaan samen werken aan een multiplex van twaalf zalen in Stappengoor. Djörn Rump van Arcaplex vindt het bericht prematuur: 'Luc van de Casseije en ik kennen elkaar al jaren en delen dezelfde visie op het runnen van een bioscoop. We zien allebei niets in dure complexen die projectontwikkelaars in stedelijke centra neerzetten. Een grote bioscoop aan de snelweg met veel parkeergelegenheid heeft onze voorkeur. Zo zijn er meer aspecten waarbij we op een lijn zitten. We zitten allebei dicht op de exploitatie, letten beiden erg op de details, dus als we gaan samenwerken moet het wel passen.' De gemeente Tilburg heeft een boeteclausule van drie ton in het koopcontract opgenomen. Rump:'Die clausule betekent dat we niet zomaar weg kunnen lopen, zoals eerdere kandidaten hebben gedaan. Maar als bijvoorbeeld de bouwvergunning niet of niet tijdig kan worden afgegeven of we komen er met de gemeente niet uit over de opzet van het complex, dan heeft de clausule geen geldigheid.' Ondertussen bouwen Minerva en Wolff Cinema Groep aan een MustSee theater in het centrum van Tilburg. Ron Sterk van Minerva heeft al in het Brabants Dagblad laten weten onvoldoende markt te zien voor twee grote bioscopen in Tilburg. In Geertruidenberg gaat bioscoop Centraal gaat na de kerst dicht. Exploitant René van Steen: 'Het is niet meer te doen, een bioscoop met twee zalen. De druk van de distri buteurs op het rendement van een film is te hoog.'Van Steen kocht het pand in 1999 om een strategische plek te veroveren. Jaren is er met de gemeente gesproken over nieuwbouw, maar er zit te weinig schot in. Van Steen gaat op zoek naar een koper voor het pand.'Er heeft zich iemand gemeld die er horeca volgens een nieuw concept in wil vestigen. We zijn nu aan het onderzoeken wat de bestemming is van het stuk grond. Het lijkt erop dat het de bestemming heeft van een sociale werkplaats. Ik verwacht geen probleem om dat te veranderen.' De gemeente heeft een vergunning afgegeven voor de bouw van een nieuwe bioscoop in Etten-Leur. Het is de bedoeling dat Merral Theaters de bioscoop met vier zalen gaat exploiteren. Tijdens de bestemmingsplanprocedure is de ontwikkelaar al geconfronteerd geweest met bezwaren van een buurvrouw. De bioscoop wordt om haar hoek pand heen gebouwd. Opnieuw kan er bezwaar worden gemaakt, nu tegen de vergunning. René van Steen zit er niet mee:'Ik heb helemaal geen haast. Ik ben bezig met de bouw van bioscopen in Echt en Goes en heb daar mijn handen vol aan. Het zou mij wel goed uitkomen als het een paar maanden langer zou duren.' IThx 22 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 21