4. (1) Lauge Nielsen Lauge is net als de Gereformeerde Partij: stabiel, standvastig en niet van zijn standpunt af te brengen. In tijden van onmetelijke pieken en afschrikwekkende dalen blijft Lauge het centrum opzoeken en noteert onverstoorbaar de orders uit La douce France. Hij lanceert op zijn tijd door het voetvolk uitge dachte marketingconcepten die door de collega's steevast op veel gejouw en gesputter worden onthaald. Hij hoort met een Syrische monkellach minzaam al het typisch Nederlandse gezeik aan, belooft er even over na te denken en introdu ceert vervolgens het hele plan zoals het ooit werd voorgesteld. Lauge zou een toptrainer zijn voor het Nederlands Elftal. Ondertussen is Pathé Unlimited een groot succes. 5. (6) Gerben Kuipers Ik was er bij toen Kuipers in een sjiek bankkantoor voor het eerst zijn plannen presenteerde.'In de berm van een autosnelweg...,' De bankdirecteur moest hevig zuch ten. 'Ja, maar wel met gras op het dak,' glunderde Gerben, een man van details. Vijf minuten later stonden we weer buiten. Tbank God voor dro mers en doorzetters als Turbo Gerben. De koude, kille cententellers in de Nederlandse bioscoopwereld hebben zijn ondergang al tientallen keren voorspeld, maar Kuipers is nu een maal uniek. Aan de ene kant helemaal klaar voor digitaal, maar aan de andere kant Koning van de Gelderse kneuterigheid: een praatje voor de film begint en een kopje koffie met taart achteraf. Niet voor niets is CineMec uitgeroepen tot de beste bioscoop van Nederland. Kuipers plant nu ook nog een congrescentrum. Leuk idee voor de collega's om aldaar een groot congres te houden met als thema 'Liefde voor het vak'. 6. (-) Krijn Meerburg Alomtegenwoordig fantoom in de Nederlandse arthouse business. Is al lang uit de schaduw van zijn legendarische vader Piet getreden. Heeft nu overal een vinger in de pap. Het culturele fatsoen van de Pathé arthouses rust op zijn frêle schouders. In Den Haag zit hij met evenveel gemak met de projectontwikkelaars aan tafel. In Rotterdam heeft hij ook nog een paar 'steentjes' en The Movies is toch zijn Klein Tuschinski. Kwieke Krijn oogt naar goed Nederlands Calvinistisch gebruik erg bescheiden, maar is een niet te onderschatten machtsfactor geworden. 7. (-) Cees Baas Ex-platenbaas Cees Baas heeft het rijk alleen in de warmste provincie van het Koninkrijk, Curacao. Met zijn The Movies - en het filiaal op Bonaire - bedient hij zowel het jonge grut (tussen het bolletjes slikken door) als de pensionado's. En draait hij vrolijk Happy Feet naast Ober; kwestie van het heimwee wat verzachten. Slimme Cees koopt zijn prints tweedehands bij de indepen dents in Nederland voor een vast bedrag en dus is The Movies zonder twijfel de best renderende bioscoop van het Koninkrijk. Wel curieus is het bordje bij de ingang:'huilende baby's moeten direct naar de lobby worden gebracht.'Ach ja, cultuurverschillen. 8. (9) Han Wolf In de provincie gebeurt het! Han Wolf gaat tegen alle trends in en blijft met zijn servicebioscopen hoge ogen gooi en. Take Ten in Uden haalt cijfers waar de grotere plaatsen in de buurt bij verbleken. Wat nou, tweeënhalve euro horecaopbrengst per bezoeker? Han laat de slagroompunten nog even aanrukken bij stoel 3 en 56 en denkt er het zijne van... 9. (-) René van Steen Is persoonlijk verant woordelijk voor het grootste dilemma van de distributeurs dit jaar: moesten ze nu naar Schagen of naar Terneuzen voor de opening? Van Steen heeft zijn plannen wat bijgesteld. Hij oogt wat rustiger, maar is nog altijd 'lekker' bezig. Zeer tegen de Europese gedachte in probeert hij met Terneuzen het grensoverschrij dend bioscoopverkeer een halt toe te roepen. Wilders kan er blij mee zijn. 10. (8) Albert Jan Vos Fl Sympatico' van de bioscoopin dustrie heeft zich strategisch terugge- plooid in hometown Hoogeveen en heeft de grootse plan nen voorlo pig opgebor gen. Maar gezien zijn vele stunts blijft Albert Jan vaak de pers halen en draagt hij het imago van 'fun in de bioscoop' verder uit. Is nog steeds niet te beroerd om een lap uit zijn peperdure Perzische tapijt te knippen, op zijn kin te plakken en als Kabouter Plop de hevig geschrokken Hoogeveense kindertjes met een optreden te verblijden. Illustraties Beejay Cartoons HOLLAND FILM NIEUWS - 2 5

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 24