Uitslag najaarsexamen voor operateurs NVB Dinsdagochtend 21 november jongstleden, vond in het City Theater van Pathé in Amsterdam het najaarexamen voor operateurs plaats. Een overzicht van de resultaten. Door Ellemieke Visser In totaal schreven vijftien kandidaten zich in voor een van de examens. Een kandidaat meldde zich vlak voor het exa men af. De overgebleven kandidaten waren als volgt over de categorieën verdeeld: twaalf personen deden een volle dig A-examen, een persoon kwam voor een herexamen A (basiskennis elektrotechniek) en een persoon legde een volledig B-examen af. Van de veertien kandidaten zijn er acht geslaagd. Drie per sonen zijn volledig gezakt. Volgend jaar, op 8 mei, dienen zij weer een volledig examen af te leggen. Drie kandidaten komen dan in aanmerking voor een herexamen. Geslaagd voor volledig A-examen: SamirAlijev (CineCity),Jelle Bleijenberg (CineMec), René Gelderblom (Concordia Kunst Cultuur), Robin Hendriks (EuroCinema/City Theater), Mark Hofland (Atlantic/Focus) en Barbara Rokven (Het Ketelhuis) Geslaagd voor herexamen A: Inge Rienderhoff (Verkade Fabriek). Geslaagd voor volledig B-examen: Eduard Boessenkool (Lumière). Het was voor de kandidaten prettig dat de resultaten al de volgende ochtend beschikbaar waren en zij telefonisch op de hoogte konden worden gebracht. De NVB feliciteert de geslaagde kandidaten met het behaal de resultaat. Zoals altijd, gaat onze dank uit naar de exami natoren en medewerkers van het City Theater in Amsterdam voor hun inzet tijdens dit examen. Examen 2007 Mede gezien het teruglopend aantal kandidaten heeft de examencommissie besloten om het operateursexamen een maal per jaar te laten plaatsvinden. Het examen voor 2007 is vastgesteld op dinsdag 8 mei. De locatie wordt nog bepaald. Kandidaten kunnen zich vanaf medio april 2007 inschrij ven. Werkgevers en cursisten worden hierover te zijner tijd geïnformeerd. Alle informatie zal ook verschijnen op www.nvbinfocentrum.nl. Ellemieke Visser is directiesecretaresse bij de NVB. HOLLAND FILM NIEUWS - 35

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 32