Jarige Bio-Kinderrevalidatie start uniek project Bio-Kinderrevalidatie De Stichting Bio-Kinderrevalidatie wenst iedereen in de Nederlandse Film- en Bioscoopindustrie een goed filmisch 200J toe en hoopt ook volgend jaar weer op uw steun te mogen rekenen. Begin volgend jaar, op 21 maart om precies te zijn, is het 80 jaar geleden dat de Stichting Bio-Vacantieoord werd opgericht. De viering van het jubileumjaar valt samen met de start van een belangrijke, nieuwe kernactiviteit van de stichting, die we nu beter kennen als Bio-Kinderrevalidatie. Door Jeroen Huijsdens 1 januari wordt bij Bio gestart met een uniek project. Er komt een kenniscentrum dat onderzoek verricht naar behandelmethodes die het mogelijk maken hersenfuncties bij kinderen te herstellen. In sommige gevallen worden kinderen met zon beperking geboren, in andere gevallen hebben ze de hersenbeschadiging op een andere manier opgelopen. Het kenniscentrum staat onder leiding van de kinderneuroloog van het Wilhelmina Kinderziekenhuis in Utrecht, professor Dr. Onno van Nieuwenhuizen. Volgens hem is het project zo uniek omdat er nergens anders - behalve wellicht in de Verenigde Staten - een mogelijkheid is om in een ontspannende en stimulerende omgeving onderzoek en behandeling te laten plaatsvinden die je niet zo gemakkelijk in een universiteitsziekenhuis onderbrengt.'Bio heeft een ongekende mogelijkheid wat betreft atmosfeer. Kinderen kunnen in alle ontspanning worden behandeld en getraind. Ze kunnen er enkele dagen blijven en hoeven niet voor een ochtend heen en weer gereden te worden. Ik hoop dat deze opzet een inspi rerend voorbeeld kan zijn voor anderen die vergelijkbare projecten willen opzetten,' aldus Van Nieuwenhuizen. Het kenniscentrum en de traditionele activiteiten die zijn gericht op het aanbieden van vakantie-accomodaties voor gezinnen met kinderen met een beperking, zijn de twee speerpunten waar de stichting zich in het jubileumjaar op zal richten. Wilt u meer informatie, kijk dan op www. bio-kinderrevalidatienl Stichting Bio-Kinderrevalidatie Wekeromseweg 8 <'j| 6816 VS Arnhem Tel. 026 - 483 82 01 Fax 026 - 483 84 54 info@bio-kinderrevalidatie.nl - www.bio-kinderrevalidatie.nl Bank: 17.16.52.940 - Postbank nr. 6009 HOLLAND FILM NIEUWS - 39

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 36