inhoud Voorspelling De decembermaand. Een maand waarin er door veel media uitgebreid wordt teruggeke ken op het afgelopen jaar. Wat is er allemaal gebeurd? Wat heeft een onvergetelijke indruk op ons gemaakt? En wat willen we nooit meer terugzien? Je kunt het zo gek niet bedenken of er wordt op teruggeblikt.Als er al wordt gesproken over het jaar dat nog voor ons ligt, dan gebeurt dat door astrologen, paragnosten of andersoortige figuren die meer zien bewe gen tussen hemel en aarde. Laten wij ons nu voor deze ene keer eens bij hen voegen en een voorspelling afgeven voor het komende jaar. Volgens ons wordt 2007 hét jaar van de digitale cinema (wilt u er meer over weten, lees dan onze special). 2007 wordt ook het jaar waarin bioscopen en film theaters activiteiten gaan opzetten om de ver grijzende Nederlander op de aantrekkelijkheid van filmbezoek te wijzen (sla er ons hoofdarti kel maar eens op na). Het komende jaar wordt daarnaast ook het jaar waarin de branche samen met Albert Heijn komt tot een promo tie die nog groter uitpakt dan die van 2006 (als u over die laatste meer wilt weten, moet u de evaluatie op pagina 20 en 21 even lezen). En 2007 wordt het jaar waarin Holland Film Nieuws bewijst dat het enige, altijd doorwor stelende, vakblad voor het bioscoopbedrijf, recht van bestaan heeft. Wat zegt u? Geen echte gewaagde voorspellin gen? Misschien. Al krijgen we maar voor een deel gelijk, dan ben ik al blij. Holland Film Nieuws kan het overigens ook niet laten om even over de schouder terug te kijken naar het afgelopen jaar. Althans dat heeft Dirk van de Cinema gedaan met zijn ongeëvenaarde Bioscoopexploitanten Top 10 van 2006! Goede feestdagen en een gezond en fllmrijk 2007 toegewenst! Jeroen Huijsdens Eindredacteur Voor alle vragen en informatie over filmtransport: www.fiimtransport.info STICHTING FILMTRANSPORT 'LIFE BEFORE 50 15 JU5T A WARMING UP' Eind november vond in Kerkrade de tweedaagse Silver Economy Conference plaats.Tijdens deze internationale conferentie werd verkondigd dat de vergrijzing kansen biedt voor iedereen die ze zien wil. Wie goed luisterde, ving ook veel informatie op over de manier waarop het film- en bioscoopbedrijf de senioren kan bedienen. Vergrijzing biedt kansen (beeld uit Sometbing's Gotta Give). IN THE PICTURE: FRIT5 NIEUWENHUIZEN Aan de rand van het Noord-Hollandse Schagen bouwde Frits Nieuwenhuizen zijn CineMagnus. Holland Film Nieuws werd rondgeleid en sprak met de exploitant over godde lijke stoelen, aandacht voor de zakelijke markt en doen wat je leuk vindt. Frits Nieuwenhuizen baalt Hollywood naar Schagen. Foto Tanja van Rooden.

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 3