teasers Man of the Year (25 januari) Regie: Barry Levinson. Cast: Robin Williams, Christopher Walken, Laura Linney. Presentator Tom Dobbs (Robin Williams) stelt zich bij wijze van grap kandidaat voor de presidentsverkiezingen. Winnen is niet de bedoeling, dus is zijn campagne verfrissend eer lijk: hij hoeft immers geen vriendjes te blijven met het bedrijfsleven, religieuze actiegroepen of wie dan ook. En dat waarderen de kijkers. Helaas waarderen ze het ook nog steeds als ze eenmaal in het stemhokje staan en daar had Tom Dobbs niet op gerekend. The Good Shepherd (15 februari) Regie: Robert DeNiro. Cast: Robert DeNiro, Matt Damon, Angelina Jolie,William Hurt. In 1947 werd de meest beruchte buitenlandse inlichtingen dienst ter wereld opgericht, de CIA. De film The Good Shepherd ontsluiert veertig jaar CIA door de ogen van een van de oprichters, Edward Wilson (Matt Damon). Hannibal Rising (8 maart) Regie: Peter Webber. Cast: Gong Li, Gaspard Ulliel, Rliys Ifans. Hannibal Rising verhaalt over de jonge jaren van Hannibal Lector in Oost-Europa ten tijde van de Tweede Wereldoorlog. Na de moord op zijn familie ontdekt Hannibal langzaam zijn eigen, ware aard. BUENA VISTA INTERNATIONAL Blind (8 februari) Regie:Tamar van den Dop. Cast: Halina Reijn, Jan Decleir, Joren Seldeslachts. CINEMIEN Family Law (4 januari) Regie: Daniel Burman. Cast: Daniel Hendier, Arturo Goetz, Eloy Burman. Een ingetogen en ontroerend drama over een vader en een zoon in het Buenos Aires van vandaag de dag.. Fish F all in Love (11 januari) Regie: Ali Raffï. Cast: Reza Kianian, Roya Nonahali, Golshifteh Farahani. Aziz keert na tweeëntwintig jaar terug in zijn geboorte plaats om zijn eigendommen en familiehuis te verkopen. Maar in tegenstelling tot zijn verwachtingen wordt het huis bewoond door vrouwen, waaronder zijn jeugdliefde. 10 Canoes (1 februari) Regie: Rolf de Heer. Cast: Richard Birrinbirrin. Tien Aboriginals zijn met zelfgemaakte kano's op ganzen- jacht in Noord-Australië. Een van de jagers, Dayindi, is ver liefd op een van de vrouwen van zijn oudere broer. Om hem duidelijk te maken dat zoiets tegen alle wetten van de stam ingaat, vertelt zijn broer hem een oeroud verhaal over verboden liefde, jaloezie, hebzucht en wraak... Our Daily Bread, Filmmuseum FILMMUSEUM Our Daily Bread (4 januari) Regie: Nikolaus Geyrhalter. Cast: veel kuikens, kippen, var kens en koeien. Twee jaar lang richtte de Oostenrijker Nikolaus Geyrhalter zijn camera op de Europese voedselindustrie. Zonder com mentaar of muziek passeren de verschillende productie processen de revue: van de mechanische pluk van olijven tot het handmatig sorteren van varkensingewanden. Geyrhalter oordeelt niet, hij laat enkel zien wat vooraf gaat aan het moment dat 'ons dagelijks brood' op het bord ligt. Our Daily Bread werd tijdens het IDFA 2005 bekroond met de Speciale Juryprijs. The Way I Spent the End of the World (8 februari) Regie: Catalin Mitulescu. Cast: Doroteea Petre.Timotei Duma. The Way I Spent the End of the World is een charmant en vaardig vertelde coming of age-ii\m tegen de achtergrond van het laatste jaar van Ceaucescu's heerschappij. Hoe was het om op te groeien in een van de ergste dictatoriale heerschappijen van Europa? Wim Wenders en Martin Scorcese hebben zich als associate producers aan de film verbonden. De film was geselecteerd voor het programma Un Certain Regard in Cannes, waarbij Doroteea Petre de prijs voor Beste Actrice in de wacht sleepte. INDEPENDENT FILMS The Illusionist (4 januari) Regie: Neil Burger. Cast: Edward Norton, Jessica Biel. Een bovennatuurlijk mysterie dat romantiek, politiek en magie met elkaar verbindt. The Illusionist, Independent Films HOLLAND FILM NIEUWS -45

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 42