spotlight 50 11 januari aanstaande sluit het EDB Theater haar deuren. Na bijna 100 jaar trouwe dienst draait de oudste nog draaiende bioscoop van Nederland de laatste meters celluloid door de projectoren. Met bedrijfsleider Rein de Vries kijken we terug. Betreur je de sluiting? 'Ja, ik vind het jammer. Deventer heeft straks even geen bioscoop meer. De jongelui van zestien tot vijfentwintig zullen het theater zeker gaan missen.' Hoe lang werk jij al in het bios coopbedrijf? 'Ik ben in 1962 begonnen in het Luxor Theater in Deventer. Daarna, in 1970, ben ik overgestapt naar het Cinema Theater. Vanaf 1973 tot 1985 heb ik werk in EDB gecombineerd met dat in het toenmalige Cinema.' Wat is de carrière die je hebt door lopen? Tn Luxor ben ik begonnen als placeur. Daarna ben ik gaan werken als opera teur. Sinds zes jaar ben ik niet alleen operateur, maar ook bedrijfsleider van het EDB theater.' Is er een moment in de tijd dat je bij dit theater hebt gewerkt waar je vaak aan terug denkt? 'Ik moet zeggen dat ik erg blij was dat we ophielden met het vertonen van de nachtfilms. De trammelant die daarmee gepaard ging. Ik zal er verder niet over in detail treden, maar het ging er altijd heftig aan toe!' Wat is jouw favoriete moment van een werkdag? 'Het demonteren en monteren van films op woensdagavond en donder dag. Dat vind ik na al die jaren nog steeds het leukste werk om te doen.' Wat ga jij na de sluiting van het EDB Theater doen? Tk ga eerst een paar weken op vakan tie. Samen met een collega ga ik volgend jaar een kijkje nemen in Los Angeles. Dat is toch the place to be voor iedere filmliefhebber. Voorlopig blijf ik nog een tijdje in loondienst. Daarna ga ik van de VUT genieten.' Wat vind jij de beste verbetering die de bioscopie in algemene zin heeft doorgemaakt in haar meer dan 100 jarige bestaan? 'De automatisering. Dat je de aktes niet steeds meer hoeft te verwisselen. Dat alles nu op een schijf ligt. Vroeger heb ik veel films heel vaak moeten kijken omdat de aktes steeds gewisseld moesten worden.' Wat vind jij als operateur in hart en nieren van de komst van digitale cinema? Tk heb er geen ervaring mee, maar het zal wel een vooruitgang betekenen. Maar ja, de charme gaat er wel vanaf. En de functie van operateur wordt heel anders.' Als je je collega's in andere bioscopen een gouden tip mag geven om een bioscoop goed te runnen, wat zeg je ze dan? 'Houd goed contact met je personeel. Geef niet alles uit handen, maar laat je handjes zelf ook wapperen. En luister vooral naar de bezoekers. Zij komen immers met een bepaalde verwachting naar de bioscoop.' Als je zelf een film mag kiezen die je als laatste film mag draaien in het EDB Theater, welke wordt het dan? Tk ben vroeger begonnen met James Bond in Dr. No. En ik eindig nu ook met James Bond. Ik vind het altijd simpele, maar mooie films. Zo is het cirkeltje mooi rond, nietwaar?' En welke filmster zou je persoon lijk dan graag welkom heten? 'Sean Connery natuurlijk! De echte James Bond!' Gaan jullie nog een slotavond organiseren? 'Ja, maar alleen voor het personeel dat er nu werkt. Onder het genot van een drankje en wat eten, nemen we afscheid van een mooie EDB-tijd.' 9 I'3e jaargang nummer 73 - december 2006 Holland Film Nieuws, het magazine voor het film- en bioscoopbedrijf Uitgever Stichting Holland Film Land Eindredacteur Jeroen Huijsdens Bladcoördinator Riet Zegers Medewerkers Anne Marie van Vollenhoven Lucia Alleman Merel Gilsing Ellemieke Visser Frank de Neeve Oene Klimmer Dick Smits Frank Smit Berend Jan Kompanje Hans Pos Dirk de Lille Beeldredactie Tanja van Rooden Advertenties Riet Zegers Redactieadres Van Eeghenstraat 34 1071 GH AMSTERDAM Telefoon: (120-6793843 Fax: 020-6732963 E-mail: hfn@worldonline.nl Vormgeving drukwerk Young Creations BV Postbus 209 9200 AE DRACHTEN Contactpersoon: Egbert Spinder Telefoon: 0512-54 13 31 Fax:0512-54 29 30.. Easy Transfer: 0512-542579 (gelieve te bellen voor verzending) E-mail: egbert@youngcreations.nl Holland Film Nieuws is een uitgave van de Stichting Holland Film Land. Het magazine wordt op basis van con- trolled circulation /es keer per jaar gratis verspreid onder de medewerkers van de leden van de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (NVB). Overige geïn teresseerden kunnen een abonnement aanvragen. Dit kost 30,- (exclusief BTW) per jaargang.Abonnementen zijn aan te vragen via 020-6793843. Niets uit deze uitgave mag worden overgenomen zonder bronvermelding en uitdrukkelijke goedkeuring van de uitge- ver.Aan artikelen en/of uitspraken kunnen geen rechten worden ontleend. Vrienden van Holland Film Nieuws Holland Film Nieuws kan worden uitgegeven dankzij een bijdrage van de hooldsponsor.de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (NVB). Voorts dankt Holland Film kortweg de Vrienden van Holland Film Nieuws noemen. Het zijn: De Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (hoofdsponsor) Nationale Bioscoopbon Aetionsign Alcons Audio Benelux Film Distributors CineFox Coca-Cola Enterprises Nederland B.V. Compeso GmbH Digital Genius Digital Media Solutions FTT Filmtronics B.V. Huizenga Group Independent Films Jean Mineur Mediavision Jimmv Products KTS Rosbeek Techniek Sereenvision Nederland B.V. Stichting Filmtransport/Filmcentrale Nieuwegein B.V. ticket.international Software Trading Tixway United International Pictures (Netherlands) B.V. Warner Bros. Entertainment Holland Young Creations B.V. HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2006 | | pagina 47