piek 'n9 mix Nieuws uit de wereld van film, bioscoop, filmtechniek en buffet... 11 KISS Verschillende fabrikanten komen momenteel met HD-netwerkproduc- ten op de markt. Voor nog geen 300 euro bent u al eigenaar van de KiSS DP-600. Hiermee is HD-materiaal draadloos van een pc via het apparaat naar een HD-scherm te streamen. Maar het apparaat kan ook in de bios coop worden ingezet om via een digi tale projector HD-materiaal op het doek te brengen. Zo zouden bijvoor beeld trailers die nog niet beschikbaar zijn op 35mm, maar wel in HD van het internet kunnen worden gedown- load, in de bioscoop kunnen worden vertoond. SARA SARA reken- en netwerkdiensten heeft begin dit jaar voor genodigden uit de filmbranche een demo gegeven met een 4K-visualisatieopstelling. Met de opstelling, bestaande uit een aantal aan elkaar geschakelde plasmascher men, onderzoekt SARA samen met andere onderzoeksinstellingen de mogelijkheden van hoge snelheidsnet werktechnologie. Zo zouden digitale films op een externe locatie, bijvoor beeld in Hollywood, kunnen worden opgeslagen, en op het moment van vertoning via razendsnelle glasvezel netwerken naar de bioscoop kunnen worden verstuurd. Voor de tests wordt gebruik gemaakt van enige seconden van de HD-productie Elepbants Dream, die hiervoor middels een vir tuele camera naar 4K is gebracht. MOVIELIFT De Arbo-dienst zal tevreden zijn over de Movielift PHC 1000 S. Met dit per- sonenliftje van het Duitse ALP-Lift hoeven bioscoopmedewerkers niet langer met wiebelende ladders een lamp, rookmelder of speaker te ver vangen. Het apparaat, dat met twee man moet worden bediend en in tien Niet langer wiebelen dankzij de Movielift. minuten is op te zetten, bestaat uit vier aparte units, die in de bioscoop zaal worden samengeklonken tot een solide geheel. De Movielift is te gebruiken tussen rijen stoelen die slechts 40 cm uit elkaar staan en bevat uit veiligheidsoverwegingen zowel een elektrische motor als een hydraulische pomp. De complete set kost 18.000 euro, terwijl de basis Movielift voor 12.500 euro de uwe is (www. movieliftcom) GAMEN Verschillende bioscopen experimente ren momenteel met games, maar twij felen nog over de commerciële inzet baarheid in hun theaters. De Hoogeveense bioscoop Luxor nam onlangs een eerste stap door de lance ring op 23 maart jongstleden van Sony's nieuwe Playstation 3 aan te grijpen om het spelen met games in deze bioscoop te introduceren. De hele middag konden gameliefheb bers in twee zalen de PS3 en Microsofts Xbox 360 ter hand nemen om de games op het grote doek te ervaren. Na verwerking van de op die dag ingevulde enquêteformulieren zal men evalueren of gamen in Luxor Hoogeveen een toekomst heeft en zo ja, op welke manier. CINEMANET CinemaNet gaf enige weken geleden openheid van zaken over hun plan nen om middels een eigen bedrijf, waar ondernemingen uit de branche aandelen in kunnen kopen, een digita liseringsslag te maken. Na een eerste presentatie in december vorig jaar en een tournee langs individuele filmhui zen en bioscopen door directeur Kees Ryninks, werden begin maart twee sessies georganiseerd waarmee 'werd beoogd distributeurs en filmhuizen voor het plan te winnen. Op 20 maart jongstleden gaf Ryninks het startsein voor een viertal sessies, waarin appa ratuur van verschillende fabrikanten aan geïnteresseerden werd getoond. Hoewel de aan de bezoekers uitge deelde reactieformulieren opvallend leeg bleven, leek er onder de aanwezi ge technici een lichte voorkeur te bestaan voor de combinatie Barco/Dolby, terwijl de NEC om zijn compactheid werd gewaardeerd. Bij CinemaNet is een prospectus verkrijgbaar van hun nieuwe bedrijf. FILM-TECH.NL Op 1 april is de website film-tech.nl live gegaan. Het forum is bedoeld voor bioscoopeigenaren, operateurs, managers, bedrijfsleiders en overige medewerkers die direct of indirect iets met bioscopen te maken hebben. Nadat een account is aanmaakt kunnen berichten 'worden geplaatst, kan er worden gereageerd, kan de kalender worden gevuld en kunnen er foto's worden geplaatst. Het idee is overgenomen van de Amerikaanse website film-tech.com. HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 17