Pamperen column 14 Door Dirk van de Cinema Ooit vroeg Jean Claude van Damme aan mij, op het strand van Noordwijk tijdens zijn promotietour voor Kickboxer, of ik zijnpersonal assistant wilde worden in Los Angeles. Hij was nog nooit zo in de watten gelegd. Ik was toen mar ketingmanager bij CNR en bedankte hem feestelijk, want ik vond het nogal een degradatie. Wist ik veel dat p.a.'s in Los Angeles gemiddeld zo'n twee ton - in dollars - per jaar opstrijken. Ook in mijn Warner-tijd, tijdens het verblijf van de nukkige, hautaine sterren en regisseurs, niets dan lof over hun verblijf in Amsterdam. Nogal logisch, want de helft was altijd zo stoned dat ze het sowieso niet opmerkte als er iets fout ging. Van een van de bazen in Londen kreeg ik ooit de volgende e-mail: 'Watch out, everybody is alwa- ys so happy after their promotour in Amsterdam they stated they want to come back. That's not in our bud get!' Voor de starters op pr-afdelingen van de Nederlandse filmverhuurkantoren hierbij de volgende tips van een ouwe lul. Ten eerste: zoek niet alleen de cast, maar ook de hele entourage op via IMDB.com! De beste vriend en manager van Kevin Costner, Jim Wilson, vroeg mij ooit tijdens een diner met veel wijn wat ik van Head Above Water vond. Ik toeterde vrolijk dat ik niet begreep hoe Harvey Keitel en Cameron Diaz in zo'n wangedrocht terecht waren geko men. 'Thanks, l'm the director of that picture,' zei Jim. De pijnlijke stilte aan tafel staat voor altijd in mijn geheu gen gegrift. Ten tweede: boek een controle room naast de suite van de ster. Ik verbleef er bijna dag en nacht om de dealers, escort- girls en gillende fans in goede banen te leiden. Zo kon ik ooit tien seconden na een paniektelefoontje in een suite bemiddelen tussen een poedelnaakte ster (ja dames, in het echt zijn ze een stuk kleiner) en een even poedelnaakte escortmadam die mij toebeet:'Het kan me niet schelen dat zijn film op een staat in Amerika. Ik aanvaard geen creditcards, alleen cash. Hij is toch god verdomme rijk genoeg!?' Na deze rel, die we gelukkig uit de Privé hebben kunnen houden, heb ik de methode ver fijnd. De dames werden eerst in de controle room uitgenodigd en alvast betaald uit het siga- renkistje voor moeilijke sterren. Ten derde: check de terugvlucht! Voor het verblijf van Van Damme had ik de diensten ingehuurd van de beruchte Lange Hans. In Nederland ook de begeleider, bodyguard en regelaar van ondermeer The Stones en Status Quo. Wat Van Damme ook vroeg - ritje met een BMW 730, een antibiotica voor een kuchje, het ontruimen van een sportschool omdat meneer Van Damme wilde trainen - Hans regelde het alle maal. Ook de terug vlucht. Elke dag van de week ver trok de vlucht naar LA om drie uur 's middags. Behalve op maandag, dan ging 'ie al om 11 uur... Foutje, bedankt! Dus kwam Jean Claude die dag pisnijdig terug in Huis Ter Duin in Noordwijk voor een extra nacht. In zijn kielzog een lijkbleke Lange 'dat is me nou nog nooit overkomen' Hans die meteen een ploeg blon de dellen charterde om Van Damme's laatste onvoorziene nacht nog enigs zins op te leuken. De volgende ochtend kreeg ik een klam handje van JC (het aan bod om perso nal assistant te worden was acuut ingetrokken), maar het viel me op dat het personeel van Huis Ter Duin zeer warm afscheid nam van JC.Toen ik de rekening kreeg begreep ik waar om: Van Damme had op een unie ke wijze wraak genomen! Met zijn ploeg blonde dellen had hij de hele nacht roomservice besteld. Zelfs bij een ordertje bitterballen stond de fooi er zwart op wit: 100 ouderwetse Nederlandse guldens. En dat bij elke bestelling, de hele nacht door... Foto Tanja van Rooden HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 20