Jogchem's stopt voorlopig met digitaal techniek Live cooking bij Ladies Night Emmen Groot was het ongeloof bij bioscopen die pionieren met digitale cinema, toen in februari bleek dat Jogchem's Theaters daar voorlopig mee stopt. De vijf projectoren die in de JT-bioscopen stonden, zijn onlangs weggehaald en elders herplaatst. De Ladies Night van Dreamgirls werd in Utopolis Emmen opgeluisterd met een wel heel bijzonder evenement: voor het doek werd door plaatselijke topkoks een kookdemon stratie gegeven die via de digitale projector te volgen was op het grote doek. Door Frank de Neeve Bioscopen in plaatsen als Heerhugowaard,Amersfoort en Arnhem zijn sinds kort weer exclusief aangewezen op 35mm, aangezien exploitant Jogchem's Theaters het leasecontract voor digitale apparatuur met XDC heeft opgezegd. Deze beslis sing maakt het des te moeilijker voor de resterende digitale bioscopen, omdat Nederland hiermee onder de kritieke grens zakt, waarbij het voor distributeurs rendabel is om een digi tale print te laten maken. Music and Lyrics was het eerste slachtoffer. Jan van Dommelen van JT is duidelijk over de stap: 'Ik heb van het begin af aan gezegd, dat wij de apparatuur namen om te testen. De projectoren zijn prima, maar ik heb geen zin om de hardware helemaal zelf te gaan betalen, zeker nu er een gebrek is aan digitale films. Wij wachten dus tot er een virtual print fee is.'Van Dommelen denkt niet dat Jogchem's dit jaar opnieuw begint met digitaal, maar bekent wel, dat hij op ShoWest met leveran ciers heeft gepraat. 'We blijven ermee bezig. Er zijn momen teel twee bedrijven die deals hebben met de studio's:AccessIT en Arts Alliance. Maar het blijft een moeilijke kwestie, want voldoende studio's moeten zich bij deze deals aansluiten om het interessant te maken.' Ondertussen heeft Van Dommelen bedragen van 200 euro horen noemen voor een Europese virtual print fee. 'Dat vind ik te weinig, want dan duurt het veel te lang voordat die appara tuur is afbetaald.Als je digitaal gaat, moet het in een keer goed zijn: de apparatuur, het businessmodel, alles.' Jan van Dommelen:'Als je digitaal gaat, moet het in een keer goed zijn.' Foto Tanja van Rooden. Door Frank de Neeve Koken in de bioscoop. Maar waarom niet, dacht men bij Utopolis Emmen. Via een camera en Een bios- de digitale projector is alles immers coopzaal perfect in beeld te brengen. is nou Koks van plaatselijk kwaliteits- niet restaurant De Giraf bereidden meteen in februari voor de Ladies Night de eerste onder meer gamba's en soep, plek waar- die door de 530 aanwezige dames aan je natuurlijk ook geproefd konden denkt worden. Er werd gekookt op voor een inductieplaten, want open vuur kookde- of zelfs een hete kookplaat monstra- zou gevaarlijke situaties kunnen tie. opleveren. Voor het evenement had Utopolis Emmen een professionele camera gehuurd, die via een 60 meter lange kabel aan de digitale projector was gekoppeld. De camera was op een statief geplaatst, aangezien een bewegende camera de bezoekers zeeziek zou kunnen maken. Theatermanager Arjon Rotgers is apetrots op zijn team, dat iedere keer weer iets nieuws weet te verzinnen. De digitale projector schept volgens hem veel nieuwe mogelijkheden in de bioscoop: 'Digitale projectietechniek geeft ons de mogelijkheid om activiteiten te ontplooien waarmee nieuwe doelgroepen, zoals de zakelijke markt, de weg naar Utopolis Emmen kunnen vinden.' HOLLAND FILM NIEUWS - 1 5

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 21