Paradiso terug van weggeweest feature 2 De films van Paradiso Film Entertainment werden nog geen jaar door A-Film op de Nederlandse markt uitgebracht, of er kwam alweer een einde aan het harmonieuze huwelijk tussen de twee independents. Het Belgische Paradiso besloot voor de Nederlandse bioscoopmarkt weer een eigen kantoor in te richten. Eind maart nodigde men exploitanten uit in CineMec in Ede om de line-up voor 2007 te presenteren, handjes te schudden en nieuwe films te laten zien. Door Jeroen Huijsdens De herintroductie van Paradiso op de Nederlandse markt (het bedrijf is al sinds 1994 actief op de Belgische markt) is opvallend. Uit ervaring moet toch zijn gebleken dat het niet gemak kelijk is om met een geheel eigen kan toor stand te houden op de Nederlandse bioscoopmarkt, zeker niet voor een independent. 'We heb ben ervoor gekozen om weer een eigen kantoor in gebruik te nemen omdat we toch hebben gemerkt dat onze films extra aandacht nodig heb ben', aldus Martien Uyttendaele, CEO van Paradiso Entertainment. 'A-Film brengt veel titels uit. Er dan voor zor gen dat het product van de ander ook de noodzakelijke aandacht krijgt, is niet eenvoudig.' Dus dat betekent ook dat er niet met anderen, zoals bijvoor beeld RCV of Independent Films, is gepraat over een vorm van samenwer king? Uyttendaele:'Die brengen alle bei ook veel films uit en zullen aller eerst aandacht schenken aan het eigen product.' Opmerkelijk De nieuwe start van de distributeur is ook opmerkelijk omdat niemand min der dan voormalig A-Filmer Dirk de Lille als consultent betrokken is bij de start up van het bedrijf. In een gesprek benadrukt De Lille dat hij het kantoor niet gaat leiden.'Ik moet iedereen goed uitleggen dat ik het kantoor van Paradiso niet ga runnen. Ik ben alleen consultant.' Het is de van Kinepolis afkomstige Patrick Terreyn die uiteindelijk verantwoordelijk is voor het Nederlandse kantoor. In zijn toespraak meldde hij dat Paradiso nog zoekende is naar een fulltime boeker en marketingmedewerker. Die laatste functie is inmiddels ingevuld (zie ook cast, pagina 5).Tot die tijd zal Terreyn worden bijgestaan door de al genoem de Dirk de Lille en marketingconsul- tent Heleen Rouw. In de afgelopen jaren heeft Paradiso met films als Amélie Poulain, The Blair Witch Project, Fahrenheit 9/11, Rush Honr en 21 Grams een hele aardige combinatie kunnen maken van commercieel succesvol en artistiek waardevolle films. Dat de distributeur die combinatie ook in de toekomst zal blijven nastreven wordt duidelijk uit de woorden van Martien Uyttendaele.'We zullen streven naar eenzelfde verhouding, maar simpel is dat niet. Als indepen dent moeten wij films veelal kopen op scriptbasis. Dat is niet altijd even eenvoudig, maar als je ze eenmaal hebt aangekocht ga je ze toch koesteren en wil je dat ze goed terechtkomen.' Is er een film in de line up waar je zelf met vertrouwen en genoegen naar uit kijkt? Uyttendaele: 'Ja, dat is toch wel The Fox and the Child (oorspronkelijke titel Le Renard et Tenfant; red.) die gepland staat voor 13 december. De eerste beelden zien er echt bijzonder goed uit'. Paradiso's eerste release wordt drievoudig Oscarwinnaar Pan's Labyrinth (26 april). 1 6 HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 22