Alles behalve food beverage achter de schermen Gofilex wil diensten uitbreiden Als je toch rijdt, waarom dan niet wat meer meenemen? Gofilex wil haar kennis en ervaring, opgedaan in het nacht en dagtransport, nu ook gaan inzetten voor andere goederen stromen in de bioscoopwereld. Daarnaast verwelkomde het bedrijf onlangs weer een distributeur die Gofilex als depot gaat gebruiken. Door Frank de Neeve 'Nieuws uit de bossen bij Zeist' brengt bij de gemiddelde Nederlander associ aties met de KNVB teweeg, maar sinds Gofilex naar die contreien ver huisde, denkt men in de bioscoopwe reld eerder aan een gigantische loods, tot de nok toe gevuld met films. En aan het filmtransport dat van daaruit plaatsvindt natuurlijk. Het aantal ver huurders dat met Gofilex werkt is onlangs met eentje gestegen: ook het Filmmuseum gebruikt hen nu als depot voor de titels die ze in distribu tie hebben. Opslag van (veelal brand bare) archiefkopieën gebeurt nog steeds op diverse over Noord-Holland verspreide bunkers. Sinds enige tijd verzorgt Gofilex naast het traditionele nachttransport voor de stichting Filmtransport ook dag- transporten, waarbij dezelfde veilig heid en een lage prijs worden gebo den. Gebruikers van het filmtransport kunnen op de website zelf transport opdrachten aanmaken, maar er is ook een aantal vaste routes dat wekelijks wordt gereden. Zo worden de sneak- transporten van Minerva en Jogchem's door Gofilex verzorgd. Hierbij legt de film een vast traject af langs een aantal theaters; handig voor de vaste sweafebezoeker, die hierdoor vaak precies weet welke film hij gaat zien. Maar Gofilex verzorgt door de week ook andere transporten voor distributeurs, met een hoge betrouw baarheid en aansluitend op de werk wijzen in de branche. Dienstbaar Nu wil Gofilex ook andere goederen, die in de bioscoopwereld regelmatig worden getransporteerd, voor haar rekening nemen. Want waarom een vrachtwagen halfvol films laten rijden, terwijl later diezelfde dag een tweede vrachtwagen met popcorn hetzelfde traject rijdt? Meer efficiency kan ten slotte ook die lage prijs garanderen. Paul Huis in 't Veld van Gofilex is dui delijk over het waarom van deze stap: 'We willen voortbouwen op het ver trouwen dat de branche ons geeft, door meer diensten aan te bieden.' Om te inventariseren welke diensten dat zouden kunnen zijn, is Gofilex met verschillende exploitanten in gesprek gegaan. 'We wilden de dage lijkse gang van zaken op de werkvloer aan het licht brengen', vertelt Huis in 't Veld, 'en hebben de exploitanten dan ook gevraagd om ons daar middels vragenlijsten inzicht in te geven.' Maar Gofilex is ook met lever anciers gaan praten, om hun leve ringsproces in kaart te brengen. 'Popcorn is bijvoorbeeld typisch een product dat een lage waarde heeft en waarbij dus ook wordt geprobeerd om een lage vervoersprijs per pallet te krijgen. Daardoor word je juist erg afhankelijk van de eisen van de trans porteur.' Centraal in de Gofilex-filosofie staat de keten van leverancier tot klant en van fabrikant tot warehouse. Paul Huis in 't Veld: 'Bioscopen hebben afspraken met leveranciers. Vertel het ons en wij gaan het vervoer regelen. Wij vragen de leverancier wanneer de goederen klaarstaan, we weten van de afnemer precies wanneer hij open is. Gofilex wil meer vervoeren dan fün HOLLAND FILM NIEUWS - 21

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 26