'Lekker fikkie stoken9 IWHL I^WJA Sinterklaas Zomerhitte in productie Op de set van De scheepjongens van Bontekoe Tientallen emmers water worden aangesleept, maar de vlammen blijven om zich heen grijpen. De bemanning doet wanhopig zijn best de brand op het schip te blussen, maar hun inspanningen lijken zinloos. Iedereen is nat van het vele water en ziet steeds minder door de grote hoeveelheid rook. Kapitein Bontekoe stuurt iedereen het ruim uit. Hier valt niets meer te redden... i 26-04-07 Honeyz. distributeur Moonlight Films 26-04-07 HannaHannah, distributeur A-Film Distribution 26-07-07 ZOOP in Zuid-Amerika, distributeur Independent Films 23-08-07 Wolfsbergen. distributeur A-Film Distribution 27-09-07 Nadine, distributeur A-Film Distribution sept. Bl0f: Utnoja, distributeur Benelux Film Distributors 04-10-07 Timboektoe, distributeur RCV 10-10-07 Waar is het paard van Sinterklaas?, distributeur Warner Bros. 10-10-07 Plop en de pinguïn, distribu teur Independent Films 11-10-07 Alles is liefde, distributeur A-Film Distribution 11-10-07 Dunya en Desie in Marokko, distributeur Independent Films 21-11-07 K3-3, distributeur Independent Films 22-11-07 De scheepsjongens van Bontekoe, distributeur RCV 29-11-07 Kapitein Rob en het geheim van professor Lupardi, distri buteur A-Film Distribution 06-12-07 Alibi, distributeur Door Marije Sietsma 'Pff, wat een dag!', lacht een van de acteurs in het voorbijgaan. Steeds opnieuw wordt het stukje nagebouwde boot vakkundig in vlammen gezet. En steeds opnieuw storten alle acteurs zich vol overgave op hun rol. Een zware draaidag? 'Ach, welnee', vindt Gaby Goudezwaard, een van hen. 'Vorige week, toen was het zwaar! Liters ijskoud IJsselmeerwater heb ik toen over me heen gekregen. Nu maar hopen dat het uiteindelijk de moeite waard was. Maar dat kan haast niet anders. Het is echt een jongensdroom die uitkomt. Als kind heb ik het boek gelezen en nu speel ik zelf mee in de verfilming ervan. Dat is toch geweldig!' Ook Thomas Acda, matroos Harmen in de film, vermaakt zich wel op de set vandaag: 'Ik moet toegeven, toen ik al die vlammen zag wat het enige dat ik nog kon uitbrengen "wauw!" Lekker fikkie stoken!' Jongens Het is bijna onmogelijk regisseur Steven de Jong een moment rustig te spre ken. Is het niet acteur Peter Tuinman die van een afstandje gekke bekken staat te trekken, dan is het wel Thomas Acda die quasi geïnteresseerd staat 30-01-08 Independent Films Piet Piraat 3, distributeur r^Ê 1 tv™ ^fc£^ Van links naar rechts Martijn Hendrickx (Rolf), Pim Wessels (Hajo), Billy Zomerdijk (Padde) Foto's facob Klompstra. Op de set. mee te luisteren. De Jong wimpelt beide mannen vrolijk af en gaat verder met zijn verhaal. 'Ach, we draaien gewoon door zonder regisseur', lacht Tuinman, terwijl hij de set opwandelt. De Jong heeft iets met jongensboeken. Eerder maakte hij twee succesvolle films naar aanleiding van de boekenserie De Kameleon. Nu is het tijd voor de klassieker De scheeps jongens van Bontekoe. 'Ik vermoed dat mijn voorkeur voor het verfilmen van jeugdboeken iets te maken heeft met mijn kinderen. Zij zijn gek op spannende verhalen waardoor ik zelf ineens weer besefte hoe enorm ik onder de indruk was van sommige boeken vroeger.' Opvallend is dat zijn grote favorieten vol zitten met ingre diënten waar veel regisseurs zich niet aan wagen: water, kinderen en dieren. Want die zijn te onberekenbaar, te omslachtig of gewoon te moeilijk om mee te werken. De Jong staat niet eens stil bij dergelijke dingen:'Dit is het verhaal dat ik wil verfilmen en dat gaat nu eenmaal niet zonder de jongens. En niet zonder water en tja, op een boot uit die tijd horen ook de nodige dieren. Het plaatje is dus helemaal compleet.' De opnamen zijn pas een kleine maand geleden begonnen, maar nu al is de sfeer op de set van De scheepsjongens van Bontekoe opperbest. Een belangrijke reden hiervoor is de goede verstandhouding die De Jong heeft met de crew. Het kan zijn dat De Jong zijn acteurs alle ruimte geeft om hun rol zelf in te vullen. 'Ik zeg altijd "het is jouw rol, dus doe ermee wat jou goed lijkt." Als ze de tekst wil len aanpassen mag dat. Het is geen Shakespeare. Veel vrij heid dus voor de acteurs, maar daarmee dragen ze ook veel verantwoordelijkheid', stelt De Jong. De Scheepsjongens van Bontekoe draait vanaf 22 november in de bioscoop en zal worden uitgebracht door RCV Entertainment. Op 16 maart kwam Sinterklaas al aan in Nederland. De goedheiligman zette voet op Nederlandse bodem voor de opnamen van Waar is het Paard van Sinterklaas?, het vervolg op de succesvolle familiefilm Het paard van Sinterklaas uit 2005. De hoofdrollen in de nieuwe film zijn wederom voor Ebbie Tam en Jan Decleir. De regie is in handen van Mischa Kamp, die ook de eerste film regisseerde. Het scenario is wederom van Tamara Bos. Zoals de titel al doet vermoeden raakt het paard van Sinterklaas zoek. Dat gebeurt als Winky er tij dens de afwezigheid van Sinterklaas een jaar lang voor mag zorgen. Ze moet alles op alles zetten om hem terug te vinden, voordat de Sint weer in Nederland aankomt. De film van producent BosBros. Film &TV Productions B.V wordt 10 oktober door Warner Bros. Pictures International Holland in de bioscoop uitgebracht. Foto Dinand van der Wal. Half mei gaan de eerste opnamen plaatsvinden van Zomerhitte, de verfilming van het gelijknamige boek van Jan Wolkers. Het boek was het boekenweekge schenk in 2005. Monique van de Ven neemt de regie van de film op zich. Voor de twee hoofdrollen liet zij haar oog vallen op Sophie Hilbrand en Waldemar Torenstra. Hoewel zij van oorsprong actrice is, werd Hilbrand met name bekend door de BNN tv-serie Spuiten en slikken. Waldemar Torenstra is momenteel te zien als De Gier in de politieserie Grijpstra en De Gier. Hij speelde eerder onder meer in Ja zuster, nee zuster. Het script voor de film werd geschreven door Edwin de Vries, die ook optreedt als producent. Hij deelt de producentencredits met Ate de Jong, met wie hij eerder The Discovery of Heaven maakte. Zomerhitte vertelt het verhaal van een bijzondere ont moeting tussen een fotograaf en een jonge vrouw. Als hij meer te weten probeert te komen over haar relatie met een oudere man, is dat het begin van een intrigerend en spannend avontuur. Zomerhitte gaat waarschijnlijk in het voorjaar van 2008 in première. Het is nog niet bekend welke distributeur de film gaat uitbrengen. 24 - HOLLAND FILM NIEUWS HOLLAND FILM NIEUWS - 25

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 29