Alles wat digitaal is achter de schermen Digital Genius: van ticketsystemen tot digitale cinema Het Belgische Digital Genius is in Nederland bij Utopolis actief als leverancier van ticketsystemen. Met het pakket van Compeso als basis, biedt het bedrijf een breed scala aan oplossingen, van fraai ontworpen hardware tot voice respon- se-telefonie en zelfs digitale cinema. Door Frank de Neeve 'In Nederland denkt men wel dat Digital Genius alleen hardware levert, maar dat is een groot misverstand.' James Troch van Digital Genius gaat er in hun fraaie pand in een Antwerpse buitenwijk eens goed voor zitten. 'Wij leveren diensten op maat voor de cinemamarkt en déze hardware koop je ook niet zomaar op de hoek van de straat.Troch wijst op een kassaterminal bovenop het buffet en ziet er ook nog eens fraai uit. Diverse producten van deze fabrikant hebben een designprijs gekregen. Bovendien is het een echte prijskraker', prijst hij aan. James Troch is afkomstig van Kinepolis. Als theatermanager van de Belgische cinemagigant heeft hij in de jaren negentig verschillende buitenlandse vestigingen opgestart. Samen met een compagnon die afkom stig is uit de IT-wereld, is hij vervolgens Nederland, maar ook daarbuiten, zijn bioscopen vaak aan het lijntje gehou den met promiseware] vertelt Troch, 'pakketten die nog niet af waren, maar die toch al aan de man werden gebracht. Compeso is echter een zeer compleet pakket, dat steeds verder wordt ontwikkeld en onlangs bijvoor beeld door het Duitse UCI in gebruik werd genomen. Zeker geen kleine jongen dus.' Maar een Nederlands bioscoopcon cern kan toch zeker ook gewoon met Compeso in zee gaan? 'Zeker,' ant woordt Troch,'maar wij kunnen van uit Antwerpen direct lokale Nederlandstalige ondersteuning leveren. Daarnaast hebben we een aantal uitbreidingen voor het pakket ontwikkeld, waardoor we kunnen Zes panelen van vier bij vier meter dompelen de bezoeker in de foyer van hel Belgische Imagix Mons onder in enter tainment. van de Chinese fabrikant Citaq, waar van Digital Genius de dealer is voor Europa. Hij demonstreert hoe de onderdelen op verschillende manieren aan elkaar geklikt kunnen worden, zodat ze zittend of juist staand kunnen worden bediend. 'Je ziet in bioscopen nogal eens pc's onder het buffet staan, waar ze meestal vies van worden', vertelt Troch.'Deze terminal staat echter in z'n geheel Digital Genius gestart. Een rol als con sultant in de cinemamarkt leidde al gauw tot het leveren van IT-gerelateer- de systemen en alles wat daarmee samenhangt zoals kassa-units, voice res- /wrase-telefonie en lobbydisplays. Nederlandstalige ondersteuning Digital Genius gebruikt het produc tenpakket van het Duitse Compeso als basis voor haar ticketsystemen.'In inspelen op lokale eisen. Bovendien bieden wij meer aan dan alleen ticketsystemen; wij kunnen ook oplossingen aanbieden voor bijvoor beeld telefoniediensten en mobiel reserveren.' Er valt veel te winnen Hoe zouden bioscopen volgens James Troch hun dienstverlening kunnen verbeteren? 'Er zijn teveel HOLLAND FILM NIEUWS - 31

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 35