KüKXWÜZeR Kijkwijzer een voorbeeld voor Europa Isabelle Huppert opent zesde zaal Filmhuis Den Haag kort Kijkwijzer, het Nederlandse classificatiesysteem voor audiovisuele media, is een effectieve vorm van co-regu lering. Daarom is het in Nederland ontwikkelde systeem een rolmodel voor andere Europese landen. Dat blijkt uit onderzoek dat is uitgevoerd in opdracht van de Europese Commissaris voor Media, Viviane Reding. Kijkwijzer scoort volgens het onderzoek met name hoog wat betreft het bereik, vertrouwen en gebruik door het publiek. Daarnaast heeft het ook geleid tot een sterke deelname van de sector zelf. Volgens Reding laat het onderzoek overtuigend zien dat zelfregulering en co-regulering in de mediasector beter werken dan de traditionele overheidsregulering. Begin april bracht de Franse actrice Isabelle Huppert een bezoek aan Filmhuis Den Haag om daar de nieuwe, zesde filmzaal officieel te openen. Filmhuis Den Haag nam de filmzaal in oktober van het afgelopen jaar al in gebruik, maar greep de Nederlandse première van Hupperts meest recente film Nue propriété aan om dit alsnog een feestelijk tin tje te geven. Ter gelegenheid van de feestelijke opening orga niseerde het filmhuis in maart en april een retrospectief van Isabelle Huppert. Ook werd de fototentoonstelling Isabelle Huppert - La femme aux portraits in het Fotomuseum in Den Haag geopend. Getoond wordt werk van onder meer Richard Avedon,Annie Leibovitz en Rineke Dijkstra. HOLLAND FILM NIEUWS - 35

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 39