teasers Controversiële documentaire over de streng christelijke beweging in de VS die kinderen klaarstoomt als soldaten van God. Venus (14 juni) Regie: Roger Michell. Cast: Peter OToole. Het leven van twee bejaarde acteurs wordt overhoop gegooid door de komst van een wilde tiener. BENELUX FILM DISTRIBUTORS Knallhart (24 mei) Regie:Detlev Buck. Cast: David Kross, Jenny Elvers. Samen met zijn moeder verhuist de vijftienjarige Michael Polischka noodgedwongen naar een achterbuurt. Op zijn nieuwe school wordt Michael afgeperst en in elkaar gesla gen. Zijn leven neemt een wending wanneer de crimineel Hamal (Erhan Emre) hem onder zijn hoede neemt. Michaels onschuldige voorkomen maakt hem de geknipte persoon om drugs te leveren. Hij bewijst dat hij prima geschikt is voor het werk, maar uiteindelijk blijkt dat hij zich in een uiterst gevaarlijke positie bevindt. The Messengers (31 mei) Regie:The Pang Brothers. Cast: Kristen Stewart, Dyllan McDermott, Penelope Ann Miller. Het is bewezen dat kinderen erg gevoelig zijn voor paranor male verschijnselen. Zij zien wat wij niet zien en geloven wat wij ontkennen. En ze proberen ons te waarschuwen. In deze thriller van de gebroeders Pang zien de zestienjarige Jess en haar kleine broertje kwaadaardige geesten op hun boerderij. The Messengers, Benelux Film Distributors Copying Beethoven (28 juni) Regie:Agnieszka Holland. Cast: Ed Harris, Dianne Kruger, Joe Anderson. In deze fictieve film over het leven van Beethoven wordt Anna Holz, studente aan het Weense conservatorium, zijn kopiist. Beethovens negende symfonie is bijna klaar en hij is dringend op zoek naar een assistent. Anna aanvaardt de opdracht, ondanks de vele waarschuwingen voor het moei lijke karakter van Beethoven. Naarmate het werk vordert, raakt Anna steeds meer in de ban van de maestro en ziet hun samenwerking als dé uitgelezen kans om componist te worden. Beethoven vindt in haar een zielsverwant die hem kan helpen zijn laatste strijkkwartet te verwezenlijken, het hoogtepunt van zijn oeuvre. BUENA VISTA INTERNATIONAL De wilde bende 2 (25 april) Regie: Joachim Masaneck. Cast:Jimi Ochsenknecht, Sarah Kim Kries. Pirates of the Caribbean 3: At World's End (24 mei) Regie: Gore Verbinski. Cast: Johnny Depp, Orlando Bloom, Keira Knightley. CINEMIEN Angel (26 april) Regie: Francois Ozon. Cast: Romola Garai, Charlotte Rampling, Lucy Russell. Engeland, 1905.Angel Deverell is een getalenteerde jonge schrijfster, afkomstig uit de arbeidersklasse. Haar romanti sche novelles zijn ontzettend populair en het duurt niet lang voor Angels dromen allemaal vervuld zijn. Maar is het wel mogelijk om als jonge vrouw succes, roem én liefde tegelijk te hebben? Gebaseerd op het gelijknamige boek van Elizabeth Taylor, schetst Ozon een opmerkelijk portret van een jonge vrouw op zoek naar geluk. Close to Home (16 mei) Regie: Vardit Bilu Dalia Hagar. Cast: Naama Schendar, Smadar Sayar. Close to Home is het verhaal van twee achttienjarige Israëlische soldates die verliefd worden, blauwtjes lopen en samen ruzie maken. Bes Vakit (14 juni) Regie: Reha Erdem. Cast: Sevinc Erbulak, Elit Iscan. Bes Vakit is een melancholisch portret van het leven in een klein dorpje in Turkije. Een wonderlijke en intense film over de innerlijke werelden van drie jonge mensen. FILMMUSEUM Berlin Alexanderplatz (3 mei) Regie: Rainer Werner Fassbinder. Cast: Günter Lamprecht, Hanna Schygulla, Barbara Sukowa. Het Filmmuseum brengt Rainer Werner Fassbinders magnum opus Berlin Alexanderplatz (1980) in zijn geheel op het witte doek. Deze vijftieneneenhalf uur durende televisiese rie, een bewerking van Alfred Döblins grote-stadsroman, wordt wel beschouwd als het hoogtepunt in Fassbinders oeuvre, een monument van de laat twintigste-eeuwse cine ma. Doordat het oorspronkelijke filmmateriaal onbruikbaar was geworden, is Berlin Alexanderplatz ruim tien jaar niet te zien geweest. De film is nu digitaal geremasterd en gerestaureerd, en voor het eerst op 35mm te zien. HOLLAND FILM NIEUWS - 37

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 41