sssssr 1927-2007 Bio-Bulletin is de nieuwsbrief van de Stichting Bio-Kinderrevalidatie. nr. 12, april 2007 80 JAAR JONG Het Bfo-lied u/t het B'o-Vacantieoordm J934 RUSSENDUIN 0PK HOGE TOP DER DU1NFN De Stichting Bio-Vacantieoord werd op 21 maart 1927, 80 jaar geleden, op initiatief van bioscoopexploitant Abraham Tuschinski en diens zwager Herman Gerschtanowitz, door de "Afdeeling Amsterdam der Vereeniging De Nederlandschen Bioscoop-Bond" opge richt. Het startkapitaal van de stichting bedroeg fl. 1.000,-. Het doel van de Stichting was het inrichten van een kolonie (vakantie) huizen voor kinderen, voor alle gezindten. Het was vooral de bedoeling om kinderen uit de grote steden, wiens ouders het niet zo breed hadden, voor een periode van 6 weken in de gezonde buitenlucht te laten bijkomen. Deze zogenaamde grootsteedse bleekneusjes konden genieten van zon, zee en duinen, maar kregen ook les tijdens hun verblijf. De Stichting Bio-Vacantieoord was oorspronkelijk een initiatief van de afdeling Amsterdam van de Nederlandse Bioscoopbond, maar al vrij snel na de oprichting schaarde de hele Nederlandse Bioscoop- en Filmwereld zich achter dit initiatief waardoor de collectes nationaal konden worden gehouden. De filmmakers produceerden de collec- tefilms tegen kostprijs waardoor er al kort na de oprichting kon worden gestart met de collectes waardoor het mogelijk werd om in 1931 een huis aan te kopen. Op 5 januari 1931 werd het landhuis Russenduin in Bergen aan Zee door de stichting aangekocht en ingericht als kolonie (vacantie)huis. Eenvan de voor die tijd bijzondere toevoe gingen aan het bestaande landhuis in Bergen aan Zee was het inrichten van een zwembad in een van de bijgebou wen. Russenduin was, en is nog steeds, een markant punt in de duinen tussen het dorp en de zee. In 1933 bij de feestelijke opening, in aanwezigheid van vele leden van de Bioscoopbond, werd een plaquette onthuld met de volgende tekst: ------------------------------------------------------------------------------ 1 Dank zy de sympathie en den steun, ondervonden van I het geheele Nederlandsche Film en Bioscoopbedrijf als mede van de bezoekers der bioscopen hier te lande kon dit gebouw, hetwelk den naam draagt "Bio-Vacantieoord Russenduin" den eersten juli 1933 als kinderkolonieoord door den heer D. Hamburger Jr.voorzitter van den Nederlandschen Bioscoop- Bond officieel geopend worden.

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 5