>imin®tffinii jJtUJffl' Mede dankzij de filmpjes in het voor programma, die aan de collectes in de bioscopen voorafgingen, verwierf Bio en later ook de beroemde kraai (is eigenlijk een raaf), snel landelijke bekendheid. In de jaren vijftig werd Bio door de overheid gevraagd onderzoek te doen naar de haalbaarheid van een plaats waar poliopatiëntjes konden worden behandeld. Een bebost gebied op de Schrikberg ten noordwesten van Arnhem werd aangekocht. In 1993 is het deel van het complex, dat tot het oorspron kelijke ontwerp van IJ.P. Oud behoort, tot monument verklaart. Hiertoe behoren niet alleen de gebouwen uit de jaren vijftig maar ook de inrichting van het gebied, zoals sculpturen, gemetselde bloembakken en zelfs het beplantingsprincipe. Na fusies van de kinderrevalidatie met een aantal gelijk soortige instellingen rond Arnhem eind jaren tachtig van de vorige eeuw, werd in 1995 opnieuw met Bio- Vakantieoord begonnen. Deze keer in Arnhem maar voor gezinnen met gehandicapte kinderen in de omgebouwde paviljoens van Bio-Kinderrevalidatie. Architect JJ.P. Oud werd in 1952 gevraagd om een ontwerp te maken voor het nieuw in te rich ten Bio-Herstellingsoord. In 1959 werd het oord in gebruik genomen voor kinderrevalidatie, omdat de noodzaak voor een opvangplaats voor poliopatiëntjes minder noodzakelijk was geworden. In 1960 opende HKH Koningin Juliana officieel het Bio-Hersteilingsoord voor Kinderen. Tot 1967 exploiteer de Bio twee tehuizen, het Bio-Vacantieoord in Bergen aan Zee en het Herstellingsoord voor Kinderen in Arnhem. Al snel werd de officiële naam veranderd in Bio-Kinder revalidatie. Sindsdien is Bio-Kinderrevalidatie in Arnhem doorgegaan, ook al leeft de naam Bio-Vacantieoord bij velen nog voort.

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 6