feature 11 Lasseter van Pixar vorig jaar oktober in de stad was, omdat het de Europese speelgoedhoofdstad is. Toen hem in Cinecitta de verschillende 3D- systemen werden getoond, was vol gens Weber ook de Pixar-topman overtuigd van het reguliere gebruik van een silver screen. Expect the unexpected Verder naar beneden nu. We lopen langs een Bluetooth-display, waar trai lers en filminformatie direct naar je mobiel kunnen worden gedownload, en de Biergarten, voorzien van een groot scherm, waar het tijdens de WK vol zat met voetballiefhebbers. MAD, de event cinema, is een vreem de ervaring. Hier worden korte films vertoond, van soms maar twintig minuten, met titels als Haunted Castte en Dinosaurs 3D, binnenkort ook te zien in CineMec Ede en Tuschinski Amsterdam. Je moet je hier echt goed vasthouden terwijl je stoel alle kanten opgaat, MAD is geen kinderspel voor een exploitant; Haunted Castte heeft in Cinecitta 80.000 bezoekers getrokken, meer dan bijvoorbeeld de 7ce^4ge-films. Als we naar de IMAX-zaal lopen - een flets zou handig zijn in dit complex - zegt Weber 'Expect the unexpected'. En inderdaad, de zaal ligt 33 meter onder de grond in een oude bunker van Hitler. Op sommige plaatsen kun je de gepantserde muren nog herken nen. De zaal is enorm met een doek van 31 bij 25 meter en absoluut uniek: hij herbergt de twee IMAX- systemen in een zaal. Op een vlak doek worden de 3D-films vertoond en met een achtentwintig ton zwaar hydraulisch systeem kan het gebogen doek daarvoor zakken om er de regu liere IMAX-films op te vertonen. We kijken een stukje mee met de 3D- voorstelling die aan de gang is. Ik had nooit verwacht, dat ik nog eens overdonderd zou zijn door een onderwater-natuurfilm, maar wat zag dat er geweldig uit. En het cliché is waar: de kinderen in de zaal grepen veelvuldig in de lucht naar de 3D- beelden. Als we naar buiten lopen vraag ik Weber of hij wel eens naar zijn elek- Op weg naar MAD, de event cinema in Cinecitta. Foto Frank de Neeve. triciteitsmeter kijkt op een zaterdag avond. 'Ja, daar krijg je hoofdpijn van. De elektriciteitsrekening van dit pand is meer dan 400.000 euro per jaar', vertelt hij. 'Maar binnenkort wil ik zelf energie gaan maken, via een dieselmo tor met biobrandstof, gesponsord door de overheid. Daarmee halveer ik de rekening en kan ik nog vloerver warming in de Biergarten aanleggen ook.' Maar Weber heeft ook plannen voor IMAX: hij wil daar ook 3D-films gaan vertonen op het ronde doek. 'Daar heb je wel vier projectoren voor nodig, die samen door middel van edge-blending een groot beeld maken. Maar ik weet niet of jullie al klaar zijn voor zoiets spectaculairs.' HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 11