Nieuw op Expo beurzen <fi festivals Cinema Expo Highlights Potter in IMAX en 3D Met acht films, tientallen trailers, meer dan 1.200 gere gistreerde bezoekers uit meer dan 50 landen en tientallen toeleveranciers die de beursvloer vullen, belooft Cinema Expo weer een vakevenement te worden dat niet gemist mag worden. Laten we alvast enkele beursnieuwtjes voor u op een rij zetten. 17 Door Frank de Neeve Op de beursvloer is dit jaar een aantal nieuwkomers te bewonderen. Zo staat Arts Alliance Media voor het eerst met een stand op de beurs. Ook FTT Filmtronics heeft voor het eerst een eigen stand. De Indiase serverfabri kant Qube, ook een nieuwkomer op Cinema Expo, is een relatieve onbe kende in Nederland. Met hun QubeMini hebben zij echter een inte ressante en goedkope e-cinema server in huis, die een veelheid aan videofor maten kan afspelen, terwijl hij toch op de MXF-standaard is gebaseerd. Daarnaast heeft Qube met QubeMaster een masteringpakket in Alcons Audio's Digital-Cinema Ready geluidssystemen huis dat zich kan meten met dat van andere fabrikanten, terwijl het zo scherp geprijsd is dat encodering ook bereikbaar wordt voor partijen die dat eerder niet overwogen. Alcons Audio zal aanwezig zijn met haar programma van Digital-Cinema Ready geluidssystemen, uitgerust met de meervoudig gepatenteerde pro-rib- bon luidsprekertechnologie. Door deze ongecomprimeerde geluidsweer gave en het gepatenteerde Real-90 spreiding, kunnen Alcons systemen volgens de Nederlandse fabrikant de enige Digital-Cinema Ready cinema systemen genoemd worden. Dolby zal op Cinema Expo haar lang verwachte 3D-systeem demonstreren. Dit systeem, ontwikkeld door het door Dolby overgenomen Duitse bedrijf Infitec werkt anders dan de huidige digitale 3D-systemen, waardoor er geen silver screen maar ook geen dure 3D-brillen aan te pas komen. Het systeem is echter nog wel in ontwikkeling en komt pas dit najaar met de release van Beoivulf (in Nederland via Warner Bros.) commer cieel beschikbaar. Hoewel de filmserie al bij deel 5 is aangeland, is het de eerste keer dat er een Harry Potter-film wordt ver toond tijdens een editie van Cinema Expo. De gelegenheid wordt aangegrepen om er iets bij zonders van te maken. Naast de ver toning in het auditorium van de RAI, zal de film voor zon 450 aan wezigen ook gedraaid worden in Pathé IMAX. Bovendien zullen zij het laatste stuk van de film in 3D voorgeschoteld krijgen. Deze veel belovende vertoning van Harry Potter and the Order of the Phoenix is alleen toegankelijk voor de beursgasten die zich als eersten voor deze voorstelling inschrijven. Harry Potter in IMAX en 3D tijdens Cinema Expo HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 17