'Er gebeuren echt heftige dingen met de meiden9 Nederlands talige films in aantocht Morrison Alibi Ver van familie in productie Op de set van Dunya Desie in Mar okfco Het is koud in Amsterdam-Noord. En dat terwijl vandaag een scène wordt opgeno men die zich afspeelt aan het begin van de zomer. Half februari waren de opnamen voor Dunya Desie in Marokko al in volle gang. 'Gelukkig vertrekken we over twee weken naar Marokko', zegt acteur lliass Ojja tevreden. 'Daar is het tenminste lekker warm.' >/fsbergen, distrib Distribution 19-07-07 ZOOP in Zuid-Amerika, distributeur Independent Films 23-08-07 Wolfsbergen, distributeur A-Film Distribution 20-09-07 Bl0f: Umoja, distributeur Benelux Film Distributors 27-09-07 Nadine, distributeur A-Film Distribution sept. Duska, distributeur Benelux Film Distributors 04-10-07 Timboektoe, distributeur RCV 10-10-07 Waar is het paard van Sinterklaas:', distributeur Warner Bros. 10-10-07 Plop en de pinguïn, distribu- 11-10-07 Alles is liefde, distributeur 22-11-07 29-11-07 De scheepsjongens van Bontekoe, distributeur RCV Kapitein Rob en het geheim van professor Lupardi, distri buteur A-Film Distribution 06-12-07 Alibi, distributeur Independent Films 19-12-07 K3-3, dis 14-02-08 20-02-08 Independent Films Dunya Desie in Marokko, distributeur Independent Films Piet Piraat 3, distributeur Independent Films Door Marije Sietsma Naast koud, is het vooral ook flink waaierig op de set. Steeds wanneer er eventjes niet wordt gefilmd, trekken de acteurs snel een dik donsjack aan over hun zomer kleren. Ook de crew heeft het zwaar. Schuimrubberen panelen waaien om de haverklap weg en op een gege ven moment waait zelfs een deel van het draaiboek metershoog de lucht in. Veel plezier Toch is de sfeer op de set uitstekend. Vooral Theo Maassen lijkt veel plezier te hebben. Hij wandelt vrolijk rond over de set en maakt een praatje met vrijwel iedereen die hij tegenkomt.'Ik vind het echt heel erg leuk om hier weer rond te lopen. We hebben elkaar allemaal al best lang niet meer gezien, dus het is net een soort reünie nu we weer samenwerken.' Na de succesvolle tv-serie over de vriendinnen Dunya en Desie kon een film natuurlijk niet uitblijven.Toch is het inmiddels alweer drie jaar geleden dat de laatste aflevering van de serie werd opgenomen. Maar hoofdrolspeel sters Eva van de Wijdeven (Desie) en Maryam Hassouni (Dunya) hebben in de tussentijd allesbehalve stilgezeten. Zo speelde Hassouni onder andere in Offers en Kicks en was Van de Wijdeven te zien in het televisiedrama Vuurzee en diverse theaterproducties. Even wennen 'Het is wel weer even wennen om na al die tijd weer in de kleren van Dunya rond te lopen', vindt Hassouni.'Maar het is wel erg leuk om iedereen weer te zien.'Van de Wijdeven heeft minder moeite om opnieuw in de huid van Desie te kruipen: 'De rol ligt behoorlijk dicht bij me, dus omscha kelen is niet zo moeilijk. En ik vind het nog steeds ontzettend leuk om te doen!'Van de Wijdeven:'Het leuke van Dunya en Desie vind ik dat de vriendschap tussen de twee meiden zo ontzettend herkenbaar is. Ze heb- Eva van de Wijdeven als Desie in Amsterdam-Noord. ben het over echte meidendingen als hun haar, maar er gebeuren ook heftige dingen. Het script is ook heel grap pig om te lezen. Het is net of de schrijver echt snapt hoe meiden in elkaar zitten. En dan te bedenken dat het alle maal is geschreven door een man. Geniaal!' Volwassen problemen In de film zijn de vriendinnen inmiddels achttien jaar en dus eindelijk volwassen. Dat betekent voor Dunya dat ze op haar verjaardag wordt verrast met de boodschap dat ze wordt uitgehuwelijkt aan een Marokkaanse neef. Ook Desie krijgt te kampen met een volwassen probleem. Ze raakt zwanger van haar rijschoolleraar die haar meteen daarna in de steek laat. Hassouni: 'De film is wat zwaarder dan de serie. De meiden zijn allebei op zoek naar zichzelf. Maar wel op een heel verschillende manier, waardoor ze elkaar lang niet altijd goed begrijpen. Juist dat hele echte vind ik ontzettend mooi aan deze film.' Dunya Desie in Marokko gaat in februari 2008 in de bioscoop draaien en wordt uitgebracht door Independent Films. Half augustus start men bij BosBros. Film-TV Productions met de opnamen van de nieuwe jeugdfilm Morrison. De film gaat over het vijfjarige jongetje Morrison die denkt dat zijn ouders hem het huis uit gaan zetten nadat hij een zusje heeft gekregen. Dus besluit hij er vandoor te gaan, met zijn zusje. De film wordt geregisseerd door Barbara Bredero. Zij gebruikt het scenario geschreven door Sjoerd Kuypers. De film wordt in mei volgend jaar door Warner Bros. in de bioscopen uitgebracht. Amsterdam is deze zomer het decor van de opnamen van Alibi, de nieuwe film van regisseur Johan Nijenhuis. Zijn maatschappij NL Film &TV produceert de romanti sche komedie over de slimme Youssef die gaat werken bij een bedrijf dat waterdichte alibi's levert. Rasleugenaar Youssef is daar helemaal op zijn plaats. Hij komt echter in de problemen als hij verliefd wordt op Andrea. Zij wil namelijk niks meer beginnen met een man die liegt. De hoofdrollen in Alibi worden gespeeld door Achmed Akkabi, Georgina Verbaan, Egbert Jan Weeber en Frederik Brom. Alibi zal in december in de Nederlandse bioscopen te zien zijn. De film wordt uit gebracht door Independent Films. Anneke Grönloh en Terence Schreurs spelen de hoofdrol len in Ver van Familie. De film is gebaseerd op de gelijknamige roman van Marion Bloem die ook de regie voert. De film gaat over de uit Indonesië afkomstige Em die op haar sterfbed aan geeft in contact te willen komen met haar kleindochter Barbie, de dochter van haar overleden zoon die in Amerika is opgegroeid bij haar stiefmoeder. De familie vreest dat een confrontatie familiegeheimen en taboes naar boven zal brengen, die Em niet aan kan. Anneke Grönloh en Terence Schreurs spelen de rol van groot moeder en kleindochter. Ver van Familie wordt gepro duceerd door Rocketta Film. De opnamen vinden sinds deze maand plaats in Nederland en Amerika. De film wordt in het voorjaar van 2008 in de bioscoop uitge bracht. Het is nog niet bekend door welke distributeur. Terence Schreurs. Foto Mark Kniphorst. OLLAND FILM NIEl HOLLAND FILM NIEUWS - 25

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 24