N WELCOME TO leader inhoud SPEELSE DURF DOET WONDEREN CINEMA EXPO CIHEMHM Musicals De beste bioscoop van Europa staat in het Duitse Neurenberg. Door constant op speelse wijze te innoveren, blijft Cinecitta zijn tijd ver vooruit. Een portret van een bij zondere bioscoop en dito exploitant. Van 25 juni tot en met 28 juni is de RAI in Amsterdam opnieuw de plaats waar het Europese bioscoopgilde zich verzamelt om kennis te nemen van de nieuwe producten voor de cinemamarkt en de films die klaar staan om het witte doek te gaan veroveren. Maar Cinema Expo is vooral ook de plaats om te netwerken. Een vooruitblik. Als u dit onder ogen krijgt is het alweer een maand of langer geleden dat de Musical Awards werden uitgereikt. Musicals? Het gaat hier toch over film? U heeft helemaal gelijk. Maar zoveel verschil zit er eigenlijk helemaal niet tussen. Maar dat is een kant die ik nu even niet op wil gaan. Ik zag de uitreiking op tv voorbij komen tijdens een zapmoment en werd getroffen door de wijze waarop het van het scherm spatte. Er ging welis waar het een en ander (technisch) mis, maar toch voelde het goed. Ik heli er overigens hele maal geen behoefte aan om hier op bepaalde tenen te gaan staan, dus meld ik volledigheidshal ve even dat er zoiets is als de Rembrandts (de door René Mioch van nieuwe adem voorziene filmprijzen) en de Gouden Kalveren. Maar daar ben ik helaas geen getuige van geweest, dus daar kan ik niet echt over meepraten. Maar het bijzon dere van de Musical Awards schuilt hem in het feit dat de kans wordt gegrepen om mensen warm te maken voor het komende seizoen. En daar slagen ze werkelijk voortreffelijk in. Ik ben helemaal geen musicalman, maar ik kreeg er nu opeens wel zin in. Dat alles is feitelijk te danken aan Joop van den Ende die er met een enorme hoeveelheid energie en geld (dat wel!) in is geslaagd om musicals in Nederland niet alleen op de kaart te zetten, maar ook groot te maken. En dat vind ik fenomenaal! En wij dan? Met dat altijd aansprekende medium film? Kunnen wij niet ook zoiets? Of stuiten we dan weer op de restanten van die aloude Berlijnse muur die de wereld van filmcommercie en filmkunst verdeelt? Of op critici die vinden dat we niet aan zon dure tv-show moeten begin nen? Hoe dan ook, er is dat prachtige product dat je als branche als geheel groots zou moeten presenteren (een eerste aanzet gaat gegeven worden tijdens de AH Eilmweken). Misschien kan het eens onderwerp van gesprek zijn tussen exploitanten en distributeurs op Cinema Expo. Dan is iedereen toch bij elkaar. Zoiets moet toch te doen zijn? Voor alle vragen en informatie over filmtransport: www.filmtransport.info STICHTING FILMTRANSPORT Cinecitta. Foto Frank de Neeve. Foto Tanja van Rooden.

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 2