1 i;i 1 $3 J feature 3 Uw partner voor complete bioscooptechniek Elseliens favoriete films Ook voor D- en E-cinema! Vrr ttr^l FTT Filmtronics B.V. Lionstraat 12A 5831 AK Boxmeer T: 0485 - 36 27 63 F: 0485 - 36 27 64 info@ftt-filmtronics.nl www.ftt-filmtronics.nl 34 Amerika. Maar men leert steeds meer dat Europa een apar te markt is. Zon film als Gbost Rider, en sowieso films gebaseerd op stripfiguren, doen het lang niet zo goed in Europa. Spider- Man draait hier heel goed maar is in Amerika recordhou der. Hoe zie jij de veranderingen in de bioscoopbranche? 'Het beeld wordt een beetje diffuus omdat veel exploitan ten zich aansluiten bij de grote concerns. Dat betekent minder contacten. Je bent daardoor ook minder betrokken bij hun manier van bedrijfsvoeren. Ik vind het langzamerhand onpersoon lijk worden. Het komt vaak voor dat ik op maandag per fax het programma toegestuurd krijg, als een fait accompli. Daar protesteer ik dan ook tegen. Ik blijf erop hameren dat programmeren een tweespraak is. Met argumenten komen we er meestal wel uit. En zo niet, dan gaat het niet door. Dat wordt heel hard gespeeld, zoals laatst met Spider-Man, toen het soms hoog opliep.' Was vroeger het boeken met al die lokale buurtbio- scoopjes niet heel bewerkelijk? 'Ja, toen ik in 1974 bij CIC, de voorloper van Uip op de boeking kwam, zaten daar drie typistes, een sales assistente, een manager en een boeker, dat was Max van Praag. Je ging toen veel meer de boer op, langs de theaters. Dan deed je een dagje Limburg, een dagje Brabant. Je kwam bij de men- 'Een top vijf van beste films kan ik eigenlijk niet aan geven: er zijn titels die bepaalde herinneringen oproepen en daardoor hoog scoren. Westside Story is bijvoorbeeld een film die ik in mijn tienerjaren wel vijf keer heb gezien. Natuurlijk is er ook het feno meen Titanic; zo'n enorm bioscoopsucces dat de film een speciale herinnering met zich meebrengt. Het is heel leuk om zoiets mee te maken. Daarnaast is er een breed scala aan films waar ik in de loop der tij den van genoten heb. Om mij even tot het recente verleden te beperken: American Beauty, Gegen die Wand, Babel, The Queen en Capote'. L w» Titanic: een fenomeen sen thuis. Veel bioscopen zijn pappa-mamma-bioscopen. Dus je kende de kinderen, die later de zaak overnamen. Je kende de omstandigheden van de mensen. Dat gaf een speciale band, soms ook een heel persoonlijke band. Nu praat je met Jogchem's.Wolff Minerva en Pathé en dan heb je 70% van Nederland gecoverd.' Onze partners: Cinemeccanica XDC Christie Dolby Barco Doremi WK :™TB 1 Hoe zie je de toekomst van de bioscoopbranche? 'Ik moet eerlijk zeggen dat ik mij niet verdiept heb in de digitalisering, omdat dat toch niet in mijn tijd zal gebeuren. De bioscoop zal naar mijn overtuiging altijd blijven bestaan. Het is toch een heel andere beleving dan een dvd in de thuisbioscoop. In de steden zie je een concentratie van multiplexen met een breed scala aan films, waar je altijd terecht kunt. Zon project als het Spui middenin Den Haag, fantastisch, daar zit men op te wachten.' Cabinetechniek Projectietechniek Geluidstechniek Installatie Onderhoud Levering van nieuwe en gebruikte apparatuu En je eigen toekomst? Zul je de romantiek van dit wereldje niet missen? 'Ik vond het niet zo romantisch hoor. Ik heb natuurlijk wel een eigen netwerkje opgebouwd. Maar voor mij is het zo, du moment dat ik hier weg ben, dan is dat netwerk ook weg. Ik ga ook niet opdraven als een oude diva, ook niet op premières en recepties. Naar de film ga ik alleen nog privé, in de bioscoop. Ik ben van plan een nieuw leven te beginnen, schilderen, aquarellen, tekenen. En ik denk aan vrijwilligerswerk. Ik houd van de natuur en wandelen. Natuurbehoud, slowfood, daar wil ik mij mee bezighouden.' HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 31