teasers ontstaat een warme vriendschap.Tijdens een boottochtje stelt Adrien Manu voor aan vrienden van hem; de politie agent Mehdi en zijn vrouw Sarah, een schrijfster. Zonder het zich te beseffen brengt Manu heel wat teweeg in het gevoelsleven van al deze mensen en maakt hij bij hen hun diepste verlangens los. White Noise 2: The Light (19 juli) Abe Dale's familie wordt voor zijn ogen vermoord en hijzelf wordt nog net teruggebracht van de dood. Na deze bijna- doodervaring komt hij erachter dat hij mensen kan herken nen die op het punt staan dood te gaan. Het wordt zijn nieuwe levensdoel deze mensen te redden, maar het lot laat zich niet tarten. The Last Legion (3 augustus) Regie:Doug Lefler. Cast: Colin Firth, Ben Kingsley, Aishwarya Rai. Het eens zo machtige Romeinse Rijk davert op zijn grond vesten. Romulus Augustulus, de keizerlijke troonopvolger, wordt door de Goten gevangen genomen en opgesloten in een afgelegen vesting. Een aantal getrouwen slaagt erin hem te bevrijden en met de vijand op de hielen vluchten ze naar Brittannië in de hoop daar nog een legioen te vinden dat hen kan helpen de vijand te verslaan. The Last Legion, distributie Benelux Film Distributors BUENA VISTA INTERNATIONAL Ratatouille (1 augustus) Regie: Brad Bird Jan Pinkava. Stemmen: Patton Oswalt, Brad Garrettjohn Ratzenberger. CINEMIEN moeder blijkt een ziekelijk loeder te zijn. Half Moon (9 augustus) Regie: Bahman Ghobadi. Cast: Ismail Ghaffari,Allah Morad Rashtiani, Farzin Sabooni. Mamo is een oude Koerdische muzikant. Samen met zijn zonen wil hij een reis naar Irak maken om daar een optre den te geven na de val van Saddam Hoessein. Maar een oude wijze man uit het dorp voorspelt dat het gezelschap vreselijke dingen te wachten staat. FILMMUSEUM César et Rosalie, distributie Filmmuseum César et Rosalie (28 juni) Regie: Claude Sautet. Cast: Romy Schneider,Yves Montand. Ter gelegenheid van het zomerretrospectief rond Romy Schneider brengt het Filmmuseum Claude Sautets César et Rosalie (1972) opnieuw uit. Deze tragikomische menage d trois-vertelling, met in de hoofdrollen Romy Schneider en Yves Montand, past goed in de vroege jaren zeventig, waarin de persoonlijke vrijheid nadrukkelijk werd gepredikt en het burgerlijk huwelijk op de schop werd genomen. De film was in Frankrijk een groot publiekssucces. Solo a Mains Nues (12 juli) Regie :Thierry Knauff. Het Filmmuseum brengt twee zwartwitfilms van de Belgische cineast Thierry Knauff uit. Solo d Mains Nues zijn dynamisch gemonteerde filmgedichten waarin dans, muziek, klank en beeld samengaan. De films kwamen tot stand in nauwe samenwerking met choreografe Michèle Noiret. Solo ontving de prijs voor beste kunstfilm tijdens het AsoloArtFilmFestival 2005. Mon Fils a Moi (19 juli) Regie: Martial Fougeron. Cast:Victor Sévaux, Nathalie Baye, Olivier Gourmet. Op het eerste gezicht lijkt het gezin waar Julien in opgroeit harmonieus en liefdevol. Vader, hoewel wat afwezig, heeft een goede academische baan en moeder adoreert haar kinderen, vooral de jonge Julien. Maar schijnt bedriegt en La Marea (16 augustus) Regie: Diego Martïnez Vignatti. Cast: Eugenia Ramïrez Miori, Eduardo Leivar. La Marea is een verstild portret van een jonge vrouw die aan een verlaten strand rouwt om een onherstelbaar ver lies. Lang aangehouden opnamen, wijde kaders en een rustige montage kenmerken Martïnez Vignatti's speelfilm- HOLLAND FILM NIEUWS -45

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 42