Speelse durf doet wonderen feature Cinecitta Neurenberg De beste bioscoop van Europa staat niet in België of Engeland, maar in het Duitse Neurenberg, zo wordt al een tijdje gefluisterd in het Nederlandse bioscoopwereldje. Door constant te innoveren is cinema Cinecitta zijn tijd ver vooruit, maar het beste aan het complex is wel, dat het er zo aangenaam toeven is. Door Frank de Neeve Bij welke bioscoop zit je binnen een kwartier met een ijskoffie op het ter ras? En ook niet zo'n lullig blikje, maar een ruime ijscoupe met echte slag room. Het was even zoeken naar Cinecitta, wel vreemd want een bios coop met eenentwintig zalen en daar mee de grootste van Duitsland zou je toch niet over het hoofd moeten kun nen zien. De ingang van Cinecitta is een glazen gebouwtje en het ïs dat er filmposters hangen, anders zou je het zó voor een hip koffietentje verslijten. Het complex ligt meanderend langs de waterkant aan de rand van het Neurenbergse stadscentrum. Deze centrale ligging is alleen mogelijk doordat het grootste deel van het complex, zo'n 85 procent, onder de grond ligt. De cijfers van Cinecitta liegen er niet om: 5.000 stoelen en 500 medewer kers, twintig miljoen bezoekers in twaalf jaar met topjaren van 1,8 mil joen bezoekers en als absolute top 17.000 man op een dag. Juist de orga nische groei waarmee het complex tot stand is gekomen, is een van de charmes. Nergens komt het geheel overdreven groot of massaal op je over. Het is gewoon een prettige plek om te verblijven, of je nu naar de film wilt of niet.Toch zijn er dertien buf fetten in deze filmstad en kun je er tapas, Aziatisch, Amerikaans en Italiaans eten, alles in eigen beheer. Men heeft er een eigen tijdschrift en je kunt overal met je persoonlijke loyalty card betalen. Iets te vroeg voor onze afspraak, dwa len we wat door het complex. Voorbij de kassa's voert een luie hellingbaan je tot onder het straatniveau, waar een buffet is en het eerste restaurant van waaruit allerlei gangen en passages Cinema Cinecitta in Neut HOLLAND FILM NIEUWS -

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 7