feature Wolfram Weber: 'Volgens mij wordt 2009 een echt 3D-jaar, dus zorg datje er klaar voor bent! Maar je moet sowieso alert blijven als bioscoopexploitant. Als je de nieuwste technieken niet in huis hebt, ben je zo out of business' HOLLAND FILM NIEUWS gebruik. 'Vroeger was dat iets voor B- films, maar de grote regisseurs kiezen nu allemaal voor 3D. Volgens mij wordt 2009 een echt 3D-jaar, dus zorg dat je er klaar voor bent! Maar je moet sowieso alert blijven als bios coopexploitant. Als je de nieuwste technieken niet in huis hebt, ben je zo out of business. Toch heeft hij niet alleen vertrouwen in de techniek. 'Ook de bioscoop van de toekomst zal een plek zijn waar mensen elkaar ontmoeten en film als een gezamenlijke ervaring kunnen beleven. En dat is niet iets wat je kunt downloaden van het internet.' Volgens Weber speelt licht een belangrijke rol in een bioscoop. 'Niemand gaat naar een bar met ongezellige verlichting, maar bij de meeste multiplexen is de verlichting verschrikkelijk.'Als ik opmerk dat het gebouw er niet als een bioscoop uitziet, is zijn antwoord simpel. 'Dat was ook de bedoeling.' Een rondleiding door Cinecitta kan zo een paar uur duren. Wolfram Weber bekent dat er plekken in het gebouw zijn waar hij slechts eenmaal is geweest. Wij zijn er tijdens het openingsweekend van Pirates of the Caribbean 3. In Cinecitta draait die film op 35mm, digitaal én in het Turks. Voor de digita le voorstellingen wordt 50 cent extra gerekend, waar mee de apparatuur kan worden bekostigd. Omdat ook de filmversie wordt vertoond en bezoekers dus de keuze hebben, blijkt dui delijk dat 70 tot 80% graag iets extra's wil betalen voor de betere digitale kwaliteit. Aan de kassa kunnen bezoekers met de caissière meekijken naar waar men wil zitten, wat volgens Wolfram Weber een erg gewaardeerde service is. Door het open concept van Cinecitta kun je door het hele gebouw zwerven en zo dus ook de restaurants en de cafés in het complex bezoeken. Alleen voor de zalen heb je een ticket nodig en de ticketcontrole gebeurt elektronisch met een sensor voor in de zaal die de afstand naar de stoelen meet. Als er iemand gaat zitten wordt het aantal Op tv-scfoermen bij de kassa kunnen bezoekers meekijken naar waar men wil zitten. Foto Frank de Neeve. bezette plaatsen vergeleken met het ticketprogramma. Of dit systeem ech ter daadwerkelijk werkte en of het zelfs wel echt bestond, dat bleef een beetje onduidelijk. Misschien is het vermeende bestaan ervan in Duitsland al voldoende om het publiek in het gareel te houden. Innovatief De zalen in Cinecitta zijn allemaal THX-gecertificeerd en volgens het sta dium seating concept gebouwd, met een flauw gebogen oplopende vloer en een dito doek. De helft van de zalen is al uitgerust met digitale pro jectie. 'Het zou al meer zijn als mijn collega's niet zo langzaam waren', aldus Weber. Als we naar de eerste zaal lopen waar de 35mm-projector al is weggehaald, zien we tot onze verba zing dat daar Zwartboek draait: hier digitaal, in Nederland alleen in good old 35mm. In een zaal ernaast draait Pirates of The Caribbean 3. Terwijl hij daarvoor nog stellig verkondigde dat film vergelijkbaar is met IK, moet Weber in deze zaal toch even goed kijken. Het is toch een filmkopie. Naast de reguliere filmvertoningen wordt de digitale projector in Cinecitta ook gebruikt voor verhuur, maar tot onze ver bazing denkt men nog niet na over gaming, in verband met mogelijke problemen met de overheid. Na de schietpartij op een school in het Duitse Erfurt is men hier erg gekant tegen schiet- spelletjes en die zijn toch het populairst, zo weet ook Wolfram Weber. Maar een innovatieve bioscoop als deze heeft wel een andere noviteit die ik nog niet had bedacht. Ieder weekend worden er dvd's over vakantiebestemmingen ver toond. Deze week zijn Thailand en New York aan de beurt. Het is goedko per dan erheen te vliegen en de voor stellingen zijn vooral populair geble ken bij ouderen. Een andere zaal is voor 3D-voorstellin- gen van het Real D-systeem uitgerust met een silver screen. Weber loopt tij dens een voorstelling met ons naar binnen om te laten zien, dat het een fabel is dat je daarop geen gewone films kunt kijken. Hij vertelt dat John

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 9