beurzen festivals Huizenga denkt ook aan de jeugdige bezoekers! r HUIZING A GROUP Voor menig Nederlandse exploitant is Expo een belang rijke net werkgelegen beid. Foto Tanja van Rooden. len, gebaseerd op een kleinere chip, wel verbetering in optreedt. Het probleem van het vinden van één business model voor de diffuse Europese markt, kwam veel ter spra ke. De Hollywood studio's gaven aan dat ze liever niet allerlei verschillende deals willen aangaan. Veelzeggend was ook de opmerking van Howard Kiedasch van Arts Alliance op een vraag van een exploitant in het publiek. - 36 zitjes in één systeem - makkelijk opstapelbaar - verrijdbaar - eenvoudig op te bergen Postbus 9434 I 3506 GK UTRECHT Telefoon (030) 261 39 13 I Telefax (030) 261 67 68 E-mail: info@huizenga.nl I www.huizenga.nl Als deze exploitant zich wilde aansluiten bij Arts Alliance, dan moest hij maar met Kiedasch komen praten over een deal. Oftewel, de nieuw afgesloten VPF-deal is niet zomaar toepasbaar op iedereen. Later op de dag was er in het RAI-auditoriüm een een tweetje georganiseerd tussen NATO's John Fithian en Jeffrey Katzenberg van DreamWorks, duidelijk bedoeld om de Europese exploitanten over de 3D-streep te trekken. Katzenberg vertelde over de grote hoeveelheid 3D-films die op stapel staan voor 2009, waarvoor de bioscopen maar beter alvast kunnen investeren in de apparatuur. 3D wordt volgens Katzenberg dan zo gewoon in de bioscoop, dat iedereen zijn eigen 3D-bril heeft. Als je gaat tennissen neem je je eigen tennisracket mee, ga je naar de bioscoop, dan pak je je 3D-bril.Toch lijkt de 3D-discussie onbedoeld ook druk op de studio's te leggen: als zij in 2009 hun films in Europa willen vertonen, zullen zij nu snel met een Europees financieringsmodel moeten komen. Want wie wil George Lucas en James Cameron vertellen, dat hun nieuwe films niet in Europa kunnen draaien? 3D kwam ook later in de week weer ter sprake. Op don derdag vertoonde Warner Bros., voor een selecte groep geïnteresseerde exploitanten, de vijfde Harry Potter-film op het IMAX-scherm in Pathé Arena voor een deel in 3D. Jammer genoeg voorzag alleen de finale van de film in 3D- effecten. Real D sloot Cinema Expo op donderdag af met een presentatie over 3D. Er werden verschillende stukjes film vertoond, waaronder een korte animatiefilm en titelse quentie van een verder onbekende horrorfilm. Hoewel de presentatie technisch gezien niet vlekkeloos verliep, waren de muzieknummers uit de 3D-concertfilm van de Ierse rockgroep U2 wel fantastisch om naar te kijken. Beursvloer Op de beursvloer viel de nieuwe digitale cinemaconsole van Cinemeccanica te bewonderen. Hiermee hoopt de Italiaanse fabrikant exploitanten die geen Cinemeccanica willen, toch voor zich te winnen, maar zij reduceren zich daarmee wel tot consolebouwer. De nieuwe versie van de Vector-automatiseringssoftware waarmee de filmprojector, digitale projector én de software van de server is te bedie nen was wel erg fraai. In een klein standje achterin stond de Harbin Film Machinery Plant het label 'Made in China' hoog te houden, maar of de filmprojector ook een eigen ontwerp was, werd door de kenners betwijfeld. Daarnaast deed het onafgewerkte gietwerk van de filmbaan menig operateur die de stand bezocht gruwen; daar wil je toch geen film langs laten lopen? Het Belgische Galaxy Studio's was een nieuwkomer die je eerder op IBC zou verwach ten. Galaxy, dat claimt als eerste in de Benelux digitale films op 4K te kunnen encoderen, zag echter veel potentië le klanten op de beursvloer rondlopen. Naast alle serieuze zaken op de beursvloer, was er natuurlijk ook spielerei te zien. De Sanyo-stand werd gedeeld met een fabrikant van een bewegende vloerprojectie. Een sensor bemerkte wan neer je op de projectie stapte, wat ervoor zorgde dat de geprojecteerde vissen wegschoten; leuk voor de kinders. 1 2 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 12